• In English
 • У ЄС підтримують сталу політику Міндовкілля у лісовій галузі

  Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук у рамках візиту до Брюсселя представила європейським партнерам проект Державної стратегії управління лісами, розповіла про плани та пріоритети України у сфері лісової політики і висловила бажання співпраці у цьому напрямку.

  Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна поступово впроваджує реформи у лісовій галузі. Адже українські ліси є надзвичайно цінними в масштабах всієї Європи з точки зору збереження біорізноманіття та пралісів. І в умовах зміни клімату вони важливі для подальшої екологічної, економічної та соціальної стабільності континенту.

  У ЄС підтвердили, що підтримують Україну у побудові сталої моделі управління лісовою галуззю та допоможуть у її реалізації. Сторони домовилися посилити діалог у цьому напрямку.

  Які пріоритети та цілі Міндовкілля у лісовій політиці?

  - Реформа лісової галузі. Зміна системи управління лісами дозволить підвищити ефективність і прибутковість лісового господарства та побороти корупцію в лісовій галузі.

  - Збільшення лісистості в Україні. Працюємо над збереженням тисяч гектар самосійних лісів, а у найближчі 3 роки плануємо висадити 1 мільярд дерев в рамках лісорозведення.

  - Інвентаризація лісів. Національна інвентаризація лісів дозволить отримати достовірну інформацію про їхню площу, якість, санітарний стан та природне поновлення.

  - Цифровізація лісової галузі. Створення Лісового порталу - єдиної цифрової системи в галузі лісового господарства, яка поєднає дані про таксаційні характеристики та місцезнаходження лісів, заплановані та проведені рубки, систему електронного обліку деревини та видачу дозвільних документів у цифровому форматі.

  - Перехід від суцільних до вибіркових рубок та збереження біорізноманіття в лісах. За нашої ініціативи, у 2020 році Уряд прийняв рішення, яке забороняє суцільні рубки в найцінніших природних лісах Карпат і запроваджує необхідність збереження важливих для біорізноманіття дерев під час проведення санітарних рубок. З 2022 року плануємо почати відмовлятись від суцільних рубок по всіх інших лісах Карпат і запровадити принципи збереження біорізноманіття під час проведення рубок всіх видів.

  - Прозорий ринок деревини. З початку 2021 року всі лісогосподарські підприємства Держлісагентства продають деревину виключно через електронні аукціони, без прямих договорів. Як результат, за 5 місяців 2020 року їх доходи зросли на 1,5 млрд гривень, а бюджети всіх рівнів отримали додаткові сотні мільйони гривень податків. Найближчим часом ми очікуємо прийняття Урядом та Парламентом рішень, які запровадять 100% реалізацію деревини через електронні аукціони для всіх лісокористувачів України.

  - Боротьба з лісовими пожежами. Наразі розбудовуємо систему раннього виявлення лісових пожеж, яка охопить всі лісгоспу України та працюємо над зміною підходів до запобігання лісовим пожежам.