• In English
 • У Єдиній державній електронній системі будівництва з’явилася опція автоматичного сповіщення
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 13 квітня 2021 року о 15:45

  Нова функція сповіщень в електронній системі будівництва захистить від незаконного використання документів атестованих осіб.

  У Єдиній державній електронній системі будівництва з’явилася опція автоматичного сповіщення по e-mail, якщо дані сертифікатів атестованих осіб використано при поданні в органи ДАБК.

  Це суттєво ускладнить популярну схему легалізації незаконних забудов, коли при поданні документів у органи ДАБК недобросовісні забудовники використовували дані фахівців, які не мали ніякого відношення до об’єкта будівництва. Такі випадки не лише завдавали шкоди діловій репутації спеціалістів, а й могли закінчитись для них значними штрафами, якщо під час перевірок на цих об’єктах знаходили порушення.

  Відтепер атестовані особи отримуватимуть сповіщення на e-mail щоразу, як їхні дані подаватимуть в органи ДАБК. Протягом п’яти днів фахівці матимуть можливість спростувати, що вони мають відношення до цієї забудови. Це автоматично зупинятиме реєстрацію документів.

  Щоб налаштувати ці сповіщення, фахівцям достатньо зайти в Єдину державну електронну систему будівництва під своїм електронним цифровим підписом та залишити свій контактний e-mail.

  Ця опція доступна для всіх користувачів, які мають робоче місце атестованої особи в особистому кабінеті користувача. У випадку відсутності доступу до вказаного функціоналу необхідно пройти верифікацію в саморегулівній організації. Детальніше про процес верифікації за посиланням. 

  Крім цього, при першому відвідуванні Єдиної державної електронної системи будівництва фахівці можуть переглянути інформацію про всі об’єкти будівництва від 06.07.2020, де фігурують їхні документи, а також матимуть можливість оскаржити реєстрацію документів у ДАБК, якщо їхні дані використали незаконно.

  Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена у межах USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій.