• In English
 • У яких областях найкраще інформують пацієнтів про наявність безоплатних ліків: найпрозоріші області за версією ресурсу «Є ліки»
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 01 листопада 2018 року о 13:24

  Найбільш повно та регулярно публікують інформацію про наявні ліки, закуплені за бюджетні кошти, лікарні у Донецькій, Житомирській та Закарпатській областях. Такі результати показала аналітика ресурсу «Є ліки» (eliky.in.ua) – загальнонаціонального онлайн-ресурсу, створеного для оприлюднення інформації про наявність у медичних закладах лікарських засобів, які пацієнти можуть отримати безоплатно.

  У Донецькій області щотижнево оновлюють інформацію 92% лікарень, у Житомирській – 94% лікарень, а у Закарпатській – 95%.

  Аналітична вибірка включала більше 1000 лікарень з 19 областей України та м. Києва, які тривалий час співпрацюють із проектом «Є ліки». Усього наразі до ресурсу підключено 1101 лікарню з 21 області.

  Щороку держава виділяє майже 6 мільярдів гривень на закупівлю ліків на національному рівні. Ще майже стільки ж грошей витрачається на закупівлю ліків на місцях – з обласного, місцевого та лікарняного бюджету. При цьому пацієнти часто платять за своє лікування, оскільки не знають, що можуть розраховувати на ліки, куплені державою. Саме тому необхідно, аби лікарні доносили до пацієнтів актуальну інформацію про наявні ліки.

  МОЗ України зобов’язав регіональні департаменти та управління розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні, а лікарні – щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Крім того, значна частина структурних підрозділів з питань охорони здоров’я зареєстрована на веб-сайтах, які дають можливість публікувати інформацію про рівень забезпеченості та залишки лікарських засобів та медичних виробів.

  Наразі «Є ліки» – це найбільший онлайн-ресурс, на якому можна перевірити наявність лікарських засобів. Щоб підключитись до ресурсу, необхідно заповнити коротку анкету за посиланням.

  Участь у проекті зміцнює потенціал лікарні та готує до впровадження державного комплексного програмного забезпечення електронної звітності, над яким триває робота у Міністерстві охорони здоров’я.

  Докладніше про ліки та медичні вироби, якими забезпечуються пацієнти завдяки державним закупівлям.

  Докладніше про ліки від найбільш поширених хвороб, які забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі.