• In English
 • Павло Розенко на відкритті виставки «100 років сусідства: Україна і Польща»: Між нашими народами набагато більше того, що об’єднує
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 01 листопада 2018 року о 14:15

  1 листопада Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у відкритті фотодокументальної виставки «100 років сусідства: Україна і Польща».

  «Виставка присвячена ювілею відновлення державності України та Польщі і висвітлює нашу спільну історію, в якій були і славні, і трагічні сторінки», - сказав у своєму виступі Павло Розенко.

  «Але ми були разом в епоху боротьби за відновлення нашої державності, яка тривала протягом останніх 100 років. Недарма видатний український поет Василь Стус, перебуваючи в російських концтаборах, захоплювався історією польської боротьби проти радянської окупаційної влади. Він висловлював сподівання, що успіх боротьби Польщі з радянщиною стане прекрасним прикладом для українців у їх боротьбі проти деспотизму радянської імперії. І я вкотре наголошую, що між нашими народами набагато більше спільного, доброго і світлого, ніж проблемних питань. Ми маємо дивитися в майбутнє, спираючись на ті численні позитиви, які є в нашій багаторічній історії», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Павло Розенко привітав ініціативу української і польської громадськості про спільну молитву на могилах загиблих з обох боків, яка пролунала напередодні 1 листопада. «І сьогоднішня виставка – ще один крок до такого порозуміння і примирення», - сказав він.