• In English
 • У ВМС ЗС України завершилися курси за програмою навчально-тренувальної місії Великої Британії «ORBITAL»
  Міністерство оборони України, опубліковано 14 квітня 2018 року о 10:43

  У Військово-Морських Силах ЗС України завершилися курси за програмою навчально-тренувальної місії Великої Британії «ORBITAL». Навчання з інструкторсько-викладацьким складом різних категорій проводилися під керівництвом інструкторів Великої Британії та охоплювали сім напрямків підготовки: курс протидії саморобним вибуховим пристроям, курс з ведення оборонних дій у міських умовах, поглиблений курс з тактичної медицини, з розвідки, з підготовки старшого сержантського складу, з підготовки командирів взводів та курс контр-снайперської боротьби. Українські військовослужбовці, в свою чергу, поділилися з іноземними колегами бойовим досвідом, набутим під час виконання завдань із захисту Батьківщини.

  «Ми вже давно співпрацюємо з нашими партнерами з Великої Британії, і я вдячний їм за те, що наші взаємовідносини стають міцнішими, – наголосив командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко. – Обмін досвідом у поєднанні з покроковим відпрацюванням кожного елементу підготовки на практиці в подальшому стануть запорукою успішного виконання завдань за призначенням».

  У курсах, які проводилися на базі навчального центру Військово-Морських Сил ЗС України та Міжвидового центру підготовки підрозділів, взяли участь близько 180 військових моряків. Окрім проведення підготовки, іноземні колеги обговорили з керівним складом військово-морського навчального закладу критерії підготовки особового складу українських ВМС та оглянули навчально-матеріальну базу.

  Учасники наголосили на важливості проведення таких заходів у майбутньому. Отримані знання військовослужбовці використовуватимуть під час навчань своїх підрозділів, а кращих випускників буде залучено до наступної навчально-тренувальної місії, де буде оцінено якість їх викладання. До речі, наступний курс за програмою навчально-тренувальної місії Великої Британії «ORBITAL» планується у вересні, до якого також буде залучено корабельний склад Військово-Морських Сил ЗС України.

  По завершенню курсів учасники подякували один одному, обмінялися подарунками, випускники курсу отримали сертифікати.