• In English
 • У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 травня 2019 року о 18:30

  Українське суспільство очікує від усіх гілок влади конкретних результатів роботи, які би конвертувалися в добробут та безпеку громадян. І саме інтеграція до Європейського Союзу і НАТО дає нам ці можливості. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на урочистому заході з нагоди святкування 70-річчя НАТО на Європейській площі у Києві.

  За її словами, консенсус суспільства щодо євроатлантичної інтеграції має відповідати консенсусу у владі, між різними партіями і політичними силами. «У виборчий рік ми не маємо права знехтувати шансом, який історія знову нам дає, і повторити помилку, яка трапилася у 2008 році», – додала вона.

  «Міністри й депутати є й будуть завжди, за будь-якого Президента. Курс на ЄС й НАТО – це не забаганка чи нереалізована реформа, це багаторічний шлях  боротьби країни й воля народу. Революція Гідності була за свободу й гідність, проти рабства й хамства, за право й розвиток, проти безвідповідальності й популізму. І нарешті цьогоріч ми маємо закріплений в Конституції стратегічний курс на ЄС і НАТО. Жодних компромісів щодо цього курсу бути не може», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона наголосила, що спадкоємність передачі влади полягає в тому, щоб зберегти і передати напрацьовані успіхи заради того, щоб робити комфортним й безпечним життя українців.

   «Комфорт за принципами життя в ЄС, безпека за стандартами НАТО. Це наша стратегічна ціль, і на цьому шляху потрібна тісна взаємодія і Уряду, і Парламенту, і Президента. Ми маємо нарешті зрозуміти, що підготовка до членства не є ефемерним поняттям або питанням далекого майбутнього. Це дуже конкретне завдання, яке стосується кожного державного службовця і військового на найближчу перспективу», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  На заході виступив заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, Посол Алехандро Альваргонсалес.

  «Святкування 70-річчя у Києві має величезне значення. Адже Україна – важливий партнер НАТО. Ми бажаємо найкращого для вашої держави, передовсім свободи вирішувати ваше власне майбутнє. Повноцінна свобода, мир, процвітання та стабільність – це те, що ми бажаємо Україні», – зазначив Посол. Також він підкреслив, що наразі Україна має пишатися досягнутими результатами, але водночас щодня продовжувати невпинно працювати над поставленими цілями. «Щодня боріться з корупцією, реформуйте сектор безпеки й оборони, захищайте незалежність судової влади та її цілісність. Вигоди будуть, не сумнівайтеся, і ви їх заслуговуєте. Тому що ви будуєте те, що вимагає народ України протягом тривалого часу. Тому що це справедливо. Вітаю українців з 70-річчям НАТО, переконаний, ви рухаєтесь у правильному історичному напрямку!» – наголосив заступник Генсека НАТО.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф зазначила, що тоді, коли створювався Альянс, невдовзі після Другої світової війни, держави, які підписали Договір, взяли на себе три чіткі зобов’язання: гарантувати свободу, зберегти мир та сприяти стабільності. Ці цілі та завдання НАТО залишаються такими ж актуальними, як і 70 років тому. «За 25 років НАТО та Україна налагодили якісне партнерство. Ми знаємо про прихильність українців до НАТО. Україна заплатила надто високу ціну за свій суверенний вибір і щодня досі протистоїть російській агресії. Однак ви не самі на цьому складному шляху. НАТО продовжує підтримувати Україну»,  – підкреслила Джудіт Гоф.

  Також в урочистостях взяли участь голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, генеральний менеджер Агентства НАТО з підтримки і постачання (NSPA) Петер Домен, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, радник Посольства Канади в Україні Руслан Кац та інші. 

  Після офіційних виступів відбулася церемонія символічного перерізання стрічки біля квіткових композицій на Європейській площі, присвячених 70-річчю НАТО.

  У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО