• In English
 • У Вільнюсі відбулося XIII засідання Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 20 квітня 2018 року о 16:33

  У Вільнюсі (Литва) відбулося XIII засідання Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції.

  Відкриваючи засідання, Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус наголосив, що Литва підтримує реформи в Україні і в рамках ЄС, і у двосторонньому форматі.

  Обидві сторони погодились, що амбіційний порядок денний євроінтеграції України має обов’язково бути впроваджений та забезпечений належною фінансовою та експертною підтримкою для нашої держави.

  Співголова комісії Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу поінформувала про значний прогрес в економічних відносинах з ЄС. Минулого року частка Євросоюзу в зовнішній торгівлі товарами України досягла 41,3%. Цьому посприяли і Угода про асоціацію, і запровадження «безвізу» з країнами Євросоюзу. Тепер Україна очікує ще кращих результатів, зважаючи на приєднання до конвенції Пан-Євро-Мед та використання інших механізмів, наприклад, програми COSME.

  Наголошуючи на важливості підтримання політичного консенсусу щодо євроінтеграційних прагнень України, Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про ухвалення політичної парламентсько-урядової дорожньої карти пріоритетних євроінтеграційних законів. Вона охоплює 57 законопроектів, з яких вже 4 ухвалено в цілому, а 6 – у першому читанні.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що поступова інтеграція з ЄС у всіх сферах є стратегічною метою України. «На саміті Україна – ЄС у Києві в липні минулого року ми подали ряд нових амбітних довготермінових ідей для поступової інтеграції в Європейський Союз. Розвиток цифрової економіки є перспективною галуззю співпраці з ЄС, що забезпечує економічне зростання, переваги та можливості для наших громадян і бізнесу. На порядку денному ЄС – Україна ми плануємо поглиблювати співпрацю у сфері митних і енергетичних питань. Після запровадження безвізового режиму Україна та ЄС повинні сформулювати нову амбітну програму у сфері юстиції, свободи та безпеки. В основі інтеграційних процесів України має бути Угода про асоціацію, у якій закладені усі необхідні інструменти», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  У рамках засідання дискусія була сконцентрована на питаннях, які мають великий потенціал для забезпечення політичної та економічної інтеграції України з ЄС. Основним рушієм прогресу та основою для інтеграції України в економічний та правовий простір ЄС є Угода про асоціацію.

  Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина представила учасникам для обговорення інформацію про прогрес виконання Угоди про асоціацію України з ЄС, потенційні напрями виконання євроінтеграційних зобов’язань та інституційні механізми координації цих процесів.

  У рамках обговорення питання енергетики заступниця Міністра енергетики Литви Ліна Сабаітєнє звернула увагу на експертну та фінансову допомогу, яка надається Литвою для різних секторів енергетики.

  Також у рамках обговорення цього питання сторони підкреслили свою спільну позицію щодо неприпустимості розширення проекту «Північний потік-2».

  Литовська сторона привітала ухвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та подальші амбітні плани інтеграції України у Цифровий ринок ЄС, погодилась з важливістю подальшого розвитку великих інфраструктурних проектів та усунення логістичних та правових бар’єрів для вільного руху транспорту, товарів та послуг територією України та ЄС.

  Окрема увага на засіданні комісії також була приділена питанням посилення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки. Зокрема, були обговорені можливі напрями посилення співпраці у цій сфері після отримання Україною безвізового режиму з ЄС, зокрема, у сферах боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, боротьби з кіберзагрозами, участь в агентствах ЄС.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала Литві за ініціативу «Нового європейського плану для України» – потенційно дуже потужного політичного сигналу про продовження розвитку України за європейською моделлю та свідчення консолідованої позиції євроатлантичної спільноти.

  Також у засіданні комісії з українського боку взяли участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов та заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

  У Вільнюсі відбулося XIII засідання Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції