• In English
 • У Верховній Раді України Міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів «Малі міста - великі враження»
  Міністерство культури України, опубліковано 12 квітня 2019 року о 14:41

  12 квітня під час «Години запитань до Уряду» у Верховної Ради України Міністр культури України Євген Нищук оголосив про запуск конкурсу проектів  для стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини «Малі міста – великі враження», започаткований Міністерством в 2018 році.

  Як повідомив Міністр культури, цей проект, пілотна версія якого була запущена у 2018 році, знайшов прогресивний відгук в громадах, які подали до участі понад 150 заявок, що дозволило внести до порядку денного питання культурного розвитку малих міст і територій.

  «Мета проекту – привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, заохочення до її відновлення та інтеграції в життя громад, стимулювання економічної привабливості територій. Але йдеться не лише про нерухому культурну спадщину, не менш важливим є впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації та залучення зацікавлених сторін до використання ресурсу культурної спадщини та креативних індустрій для розвитку громад, – наголосив Євген Нищук. – Реалізація проекту сприятиме розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що є ключовим завданням спільної діяльності і Уряду, і Парламенту».

  Міністр культури зазначив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх бажаючих незалежно від їх територіального розміщення. Завдання Мінкультури – розробити прості та прозорі умови його проведення, наразі затверджено порядок проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та/або місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.

  Після оцінювання результатів конкурсу в два етапи – спочатку на відповідність поданих документів встановленим вимогам, потім – експертне оцінювання проектів та презентування заявок перед Експертною радою – вони будуть оприлюднені і розпочнеться реалізація проектів.

  Євген Нищук також повідомив, що загальний бюджет конкурсу в 2019 році  складатиме 50 млн грн, які будуть розподілені між малими, середніми та великими проектами, частку обов’язкового співфінансування встановлено на рівні не менше 30%.

  «Ми не лишимо ініціаторів проектів наодинці з проектними заявками – бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни для підготовки якісних проектних заявок», – говорить Євген Нищук.

  Міністр культури анонсував ключові дати проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» 2019:

  15 квітня – початок прийому заявок (триватиме 30 днів)

  16 травня – початок оцінювання заявок

  05 липня – оголошення переможців

  15 липня – 20 листопада – реалізація проектів

  1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами, тому що за отримання бюджетних коштів треба нести відповідальність.

  «Минулого року ми активно заохочували громади жити креативно. А цього року  пропонуємо нове гасло – «Дивись Україну», – наголосив Євген Нищук.