• In English
 • У вересні Мінрегіон спільно з BRDO опублікує рейтинг відкритості регіонів щодо доступності схем планування

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) працює над створенням рейтингу областей України щодо якості та доступності містобудівної документації, зокрема, генеральних планів населених пунктів, зонінгів, схем планування територій областей, районів та детальних планів територій.

  Про це повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

  «Відсутність публічного доступу до містобудівної документації – це гальма для залучення інвестицій у регіони та високі корупційні ризики. На жаль, зараз ситуація в областях плачевна. Закликаю усі обласні адміністрації активізувати процес занесення даних до ресурсу pMAP та показати, що саме ваша область є найбільш відкритою. Вже на початку вересня буде оприлюднений рейтинг відкритості регіонів, тому активізуйтесь», - сказав заступник Міністра.

  Рейтинг розробляється в рамках спільного проекту «Відкрите просторове планування» за підтримки програми «MATRA», у результаті якого вже створений єдиний державний веб-ресурс для пошуку та зручного доступу до містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях – pMAP.

  За словами заступника Міністра, відкритий доступ до містобудівної документації на місцях є вкрай важливим для здійснення прозорої та публічної діяльності у будівництві, залучення додаткових інвестицій в економіку регіонів та їх подальшого розвитку.

  Керівник сектору «Будівництво» Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олена Шуляк повідомила, що з цього року інформація щодо роботи регіонів з ресурсом pMAP буде обов’язково врахована і при розробленні регіонального рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. Про це вона сказала на онлайн-засіданні з представниками обласних державних адміністрацій, головних архітекторів областей та районів, а також керівників служб містобудівних кадастрів регіонального та місцевого рівнів у Мінрегіоні. «Вже 2 рік поспіль Офіс ефективного регулювання за підтримки європейських партнерів, Мінрегіону та Мінекономіки робить регіональний рейтинг Doing Business. З цього року методологія включає оцінку відкритості та доступності містобудівної документації. Тому, регіони мають неабияку можливість покращити інвестиційну привабливість оприлюднивши відповідну інформацію на порталі рМАР», - наголосила вона.

  Детальна інструкція щодо користування сервісом доступна за посиланням: http://pmap.minregion.gov.ua/index.php?r=map/instruction&type=region.