• In English
 • У Вашингтоні відбулись зустрічі делегації українського оборонного відомства з посадовими особами Міністерства оборони США
  Міністерство оборони України, опубліковано 14 вересня 2018 року о 12:39

  В рамках візиту делегації українського оборонного відомства на чолі з першим заступником Міністра оборони України Іваном Руснаком до Сполучених Штатів Америки відбулася низка робочих зустрічей з посадовими особами Міністерства оборони США в Пентагоні.

  Крім питань щодо вдосконалення системи військової освіти сержантського і офіцерського складу в Збройних Силах України, були обговорені питання управління людськими ресурсами, комплектування персоналом, формування військового резерву, впровадження гендерної політики в Збройних Силах, реабілітації військовослужбовців після повернення з району ведення бойових дій. Також обговорювались питання залучення українських офіцерів до участі в організації заходів військового співробітництва, направлення їх для проходження військової служби в об’єднаних багатонаціональних штабах НАТО, розбудови військових інституцій, набуття Міністерством оборони України повноваження на здійснення імпортно-експортних операцій, організації подальшої матеріально-технічної допомоги від США Збройним Силам України у 2019–2020 роках.

  Протягом роботи були проведені зустрічі з заступником Міністра оборони США з питань персоналу та готовності пані Стефані Барні та пані Лаурою Купер, заступником помічника Міністра оборони США з питань співробітництва з Україною та країнами Євразії.

  В ході візиту відбулися зустрічі з ведучим спеціалістом Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP) доктором Аланом Столбергом,  начальником управління персоналу Командування Сухопутних Військ США генерал-майором Томі Смітом, з генерал-майором Дірком Смітом, заступником начальника управління підготовки J7 Об’єднаного штабу Збройних Сил США, керівником Групи з оборонного урядування та управління (DGMT) паном Гаррі Еспіносом, а також із заступником директора Агенції співпраці з питань оборонної безпеки паном Грегом Коушнером.

  Крім того, перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак провів окрему зустріч з Секретарем Військово-Морських Сил США, під час якої було обговорено стан та перспективи розвитку Військово-Морських Сил України до 2035 року та перспективи подальшої співпраці між відповідними видами збройних сил.

  В роботі української делегації в Пентагоні також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в США пан Валерій Чалий.

  Американською стороною було відмічено значні досягнення у реформуванні Збройних Сил України та висловлено готовність до надання подальшої всебічної підтримки в реалізації намічених Україною планів.