• In English
 • У створенні Національного військового меморіального кладовища ми орієнтуємося на думку громадськості, родин загиблих та експертів, – Тетяна Токарчук
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 31 січня 2024 року о 18:12

  У створенні Національного військового меморіального кладовища ми орієнтуємося на думку громадськості, родин загиблих та експертів. На цьому наголосила заступник Міністра у справах ветеранів України Тетяна Токарчук за підсумками круглого столу, присвяченому експертному обговоренню початку будівництва Національного військового меморіального кладовища (НВМК), зокрема, розробці дизайну надгробків могил Захисників і Захисниць.

  Захід проходив за участі експертного середовища, військовослужбовців ЗСУ та ветеранів, представників Мінветеранів, Міноборони, МКІП, Генштабу, Українського інституту національної пам’яті, народних депутатів, істориків, архітекторів, дизайнерів, представників громадськості та ініціативної групи родин загиблих Героїв.

  “Створення Національного військового меморіального кладовища – це дуже важлива і чутлива тема для нашого суспільства, тому ми орієнтуємося на думку і пропозиції громадськості, родин загиблих воїнів та досвідчених фахівців у цій сфері. Ця нарада не остання, тому, я впевнена, разом з колегами ми напрацюємо чудовий проект, який стане символом об'єднання, де кожен член суспільства консолідується у вшануванні наших Героїв та визнанні їхнього внеску”, – сказала Тетяна Токарчук.

  Вона наголосила на важливості якнайшвидше розпочати процес будівництва НВМК, адже це стане і символом нашої вдячності Героям і їхнім родинам.

  “Розраховуємо у цьому році побудувати першу та другу черги, та вже розпочати поховання полеглих Захисників і Захисниць, які віддали найдорожче – власне життя, захищаючи України та нас усіх”, – запевнила заступник Міністра.

  Відповідно до ухваленого закону, Національне військове меморіальне кладовище розташовуватиметься на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Наразі фахівці працюють над реалізацією логістики для забезпечення зручного трансферу для відвідувачів Меморіалу.

  “Ми збираємо та врахуємо пропозиції родин, щоб уникнути незручностей та зробити відвідування Національного військового меморіального кладовища максимально зручним”, – наголосила Тетяна Токарчук.

  Нагадаємо, 8 грудня 2023 року Парламент ухвалив законопроект, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища.

  Раніше в Мінветеранів презентували громадськості ескізний проект Національного військового меморіального кладовища. Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань.