• In English
 • У США Ганна Замазєєва закликала американських партнерів долучитися до відновлення та енергоефективної трансформації України

  «Навіть попри війну українці запускають проекти заради енергонезалежності та сталого розвитку. Це і ВЕС, і біометановий завод, і когенераційні установки… Україна бореться за енергетичну свободу і вже не зійде з цього шляху. Енергоефективність та зелений перехід – в основі відбудови», - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час конференції «CSIS Doing Business in Ukraine» у Вашингтоні.

  На важливості активних дій з трансформації економіки та відбудови України вже під час війни наголосила Пенні Пріцкер – спеціальна представниця США з економічного відновлення України.

  Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, своєю чергою, представила американським партнерам значні можливості інвестування в енергоефективну трансформацію України: «Потенціал енергозбереження у побутовому секторі – 50-60%, в промисловості – понад 30%, у транспорті – 5-10%. Це означає десятки мільярдів доларів інвестицій! Також є ресурси для встановлення когенераційних установок, виробництва біометану, енергетичної утилізації відходів, створення водневих хабів тощо».

  За проектами у зазначених сферах – не лише модернізація будівель чи виробничих процесів і економія коштів, а й робочі місця та активізація економічних процесів, і, що важливо, – створення якісних умов життя українців за сучасними цінностями та стандартами.

  «Щоб стимулювати зміни у цих сферах, ми працюємо над запуском фінансових механізмів. Маємо створений Фонд декарбонізації, кошти з якого будуть спрямовані на заходи і проекти з енергоефективності та скорочення викидів СО2. Для партнерів Фонд стане гарантованим державою джерелом повернення інвестицій та нівелювання ризиків», - повідомила Голова і закликала долучатися до участі у майбутній Національній платформі декарбонізації.

  Довідково

  Захід об’єднав представників міжнародних компаній, Адміністрації Президента США Джо Байдена, Конгресу США, а також українських лідерів з приватного сектору та Уряду для обговорення ділових та торговельних можливостей з США та союзниками у рамках G7.