• In English
 • У січні безоплатну медичну допомогу при пологах отримали понад 29 тисяч породіль, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 03 березня 2021 року о 13:52

  На медичну допомогу при пологах у бюджеті Програми медичних гарантій-2021 передбачено майже 3 мільярди гривень. Тариф становитиме понад 10 тисяч гривень.

  Національна служба здоров’я України уклала договори з майже 400 медичними закладами на надання медичної допомоги при пологах. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам понад один мільярд 763 мільйони гривень за надання допомоги пацієнткам. З них - понад 236 мільйонів у 2021 році.

  У 2021 році найбільше коштів отримали: Київський пологовий будинок № 5 (4 млн 700 тис. грн), перинатальний центр Києва – 4 млн 500 тис. грн), Львівський клінічний пологовий будинок №1 (понад 3 млн 400 тис. грн). 

  У січні цього року в Україні безоплатну допомогу при пологах отримали понад 29 тисяч пацієнток.

  До безоплатного пакету допомоги при пологах включено: моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого, медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою, медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині, зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію, стабілізацію стану дитини після народження, вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку та харчування під час перебування у стаціонарі.

  При цьому, українки мають право на вибір пологового будинку, в якому народжуватимуть. Місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно. Але перебування у палаті підвищеного комфорту та інші додаткові послуги (зокрема, поліпшений сервіс) належать до категорії платних послуг. Оплата має здійснюватися у вигляді офіційних платежів за тарифами, які затверджено органом місцевого самоврядування, що є власником закладу охорони здоров’я.

  З 1 квітня 2021 року медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком. На цей напрямок у бюджеті ПМГ-2021 передбачено майже 3 мільярди гривень. Тариф становитиме понад 10 тисяч гривень. Саме стільки заплатить НСЗУ медичному закладу за кожні пологи. Якщо лікарня в змозі надавати комплексну допомогу матері та дитині, то тариф - майже 11 тисяч гривень. Мова про медичні заклади, які одночасно укладуть контракт з НСЗУ за двома пріоритетними пакетами медичних послуг - допомога при пологах і медична допомога новонародженому у складних неонатальних випадках.

  Також з 1 квітня для майбутніх мам буде запроваджено окремий пакет послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. За цим пакетом пацієнтка зможе отримати такі основні послуги:

  динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;

  організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно до групи ризику);

  лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;

  профілактику ускладнень вагітності і післяпологового періоду та інші.

  Тож в Програмі медичних гарантій-2021 передбачено найважливіші види медичної допомоги для того, щоб надавати якісну медичну допомогу вагітним та породіллям.