• In English
 • У сфері енергоефективності першочерговою є практична реалізація нового законодавства, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 лютого 2018 року о 18:14

  Практична реалізація останніх законодавчих змін у сфері енергоефективності, у тому числі, й імплементація Директив ЄС, має стати одним з пріоритетів діяльності всіх гілок влади. Про це під час наради з обговорення стану виконання завдань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, у 2017 році Україна досягла значних результатів на шляху підвищення енергоефективності, ухваливши низку засадничих законів, які враховують положення Директив ЄС.

  «Нам є чим пишатися, якщо ми говорим про виконання зобов’язань у сфері енергоефективності – ми змогли ухвалити великі системні закони, які до того довго були у Верховній Раді», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що з метою практичної реалізації реформованого законодавства необхідно ухвалити ще багато нормативно-правових актів та розробити відповідні методологічні матеріали. Без завершення цієї роботи повноцінна реалізація стратегії з підвищення енергоефективності шляхом імплементації Директив ЄС неможлива.

  «Разом з тим, ми всі розуміємо, що для повноцінної імплементації Директив ЄС у цій сфері потрібно ще провести значну роботу і з боку виконавчої влади, і з боку Парламенту. Зараз йдеться про розробку конкретних методологічних матеріалів, розробку підзаконних нормативно-правових актів», – додала вона.

  Віце-прем’єр-міністр оцінила високу якість роботи, вже проведеної Міненерговугілля та Держенергоефективності, проте наголосила на тому, що для подальшої ефективної роботи у цьому напрямі потрібно збільшувати інституційну спроможність відповідних органів влади, зокрема, у контексті ефективної взаємодії з Державною регуляторною службою.

  Присутній на нараді Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко погодився з позицією Іванни Климпуш-Цинцадзе і теж наголосив на важливості конкретної імплементації Директив ЄС у сфері енергоефективності.

  «Ще раз наголошую, що нам важлива саме імплементація Директив, а не просто ухвалення законів. Зараз у нас розроблено 45 взаємопов’язаних нормативних актів, які мають забезпечити виконання великих законів, ухвалених торік – «Про Фонд енергоефективності», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», – зазначив Геннадій Зубко.

  Він також розповів про ще одне важливе для повноцінної реалізації законодавчих змін у сфері енергоефективності завдання, яке потрібно виконувати паралельно з розробкою відповідної нормативно-правової бази. За його словами, вже зараз потрібно організовувати підготовку кадрів, які з могли взяти на себе енергетичний менеджмент будинків та проводити підготовку людей, які будуть керувати будинками. Віце-прем’єр-міністр наголосив на важливості технічного переоснащення підприємств, які надають послуги ЖКГ і додав, що значна частина цієї роботи виходить за межі діяльності Уряду і має стати одним з пріоритетних завдань місцевої влади.

  Своєю чергою, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський наголосив на тому, що надзвичайно важливим є вирішення питання повноцінного обліку постачання електро-, теплової енергії та інших видів послуг ЖКГ.

  «Нам потрібно, в першу чергу, вирішити проблему лічильників. Тому, виступаю з пропозицією, щоб в рамках Фонду енергоефективності була розроблена кредитна лінія для вирішення цього питання вже у цьому році», – сказав він.

  У сфері енергоефективності першочерговою є практична реалізація нового законодавства, – Іванна Климпуш-Цинцадзе