• In English
 • У серпні загальна заборгованість із заробітної плати зменшилася майже на 106 млн грн, - Мінекономіки
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 16:04

  За оперативними даними Державної служби України з питань праці станом на 30 серпня має місце поступова позитивна динаміка щодо зменшення заборгованості із заробітної плати у порівнянні з 1 липня 2021 року. Зокрема, упродовж серпня борг зменшився на 105,6 млн грн, або майже на 3 %. Про це стало відомо від заступника Міністра економіки України Світлани Глущенко під час чергового засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати 2 вересня в Києві.

  «Питання погашення боргів із заробітної плати на постійному контролі. Зокрема проведення щотижневих нарад на рівні Уряду, формування графіків погашення, ідентифікація проблемних питань та їх вирішення починають давати позитивні результати. У серпні фіксується тенденція до зменшення боргів із заробітної плати. Сподіваюсь, ця позитивна динаміка надалі буде лише посилюватись і наша з вами робота переходитиме від кількості до якості» - відмітила під час засідання Світлана Глущенко.

  За її даними, заборгованість із виплати заробітної плати у серпні зросла лише у двох регіонах - Волинській та Закарпатській областях. Також зменшується сума боргу на підприємствах, що знаходяться у сфері управління центральних органів виконавчої влади, - за серпень цього року борги зменшились на 131,5 млн гривень.

  У розрізі центральних органів влади впродовж серпня борги збільшилися на підприємствах Державного космічного агентства України та Фонду держмайна України.

  Під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати взяли участь у режимі доповідей представники Міністерства оборони України, Державного агентства резерву України, Державної служби геології та надр України, Київської, Миколаївської та Херсонської областей. Крім цього традиційно були присутні також і представники інших органів центральної виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, професійних спілок.

  «Подальша робота Міжвідомчої робочої групи буде сконцентрована на визначенні предметних і системних заходів центральних, місцевих органів влади у тісній взаємодії із соціальними партнерами – галузевими федераціями, профспілками. Зокрема, за результатами засідання буде продовжена робота над точковим розв'язанням найболючіших питань», - підкреслила заступник Міністра економіки.

  Також Світлана Глущенко повідомила, що про результати роботи за останні два місяці, відколи активізовано роботу міжвідомчої групи, буде поінформовано Президента України Володимира Зеленського щодо стану заборгованості по областях та за відомствами: «Це питання на постійному контролі у керівництва держави. Тому ще раз нагадую про доручення очільника Уряду, повністю ліквідувати заборгованість до кінця року, тим у кого вона менш як 15 млн грн, решті – мінімум вполовину».