• In English
 • У розробці Водневої стратегії має бути врахований не лише експортний потенціал водню, а й внутрішнє використання 

  Стратегія розвитку водневої енергетики в Україні – основна тема, яку обговорили учасники зустрічі, ініційованої Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

  В обговоренні взяли участь заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна, Голова Держенергоефективності Валерій Безус, заступник директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле, а також представники UNECE, EBRD, профільних асоціацій, експертного середовища.

  Юлія Підкоморна повідомила про переваги водню для декарбонізації вітчизняної економіки та активну роботу над розробкою Водневої стратегії України в рамках створеної на базі Міненерго робочої групи.

  У свою чергу Валерій Безус окреслив фактори, на які треба спиратися під час розбудови водневої економіки: «Україні важливо знайти своє місце як на міжнародному водневому ринку, так і безумовно формувати власний ринок для цього».

  «Для нас важливий прагматичний підхід до нової галузі, враховуючи досвід розвитку «зеленої» енергетики та інтереси національної економіки. З однієї сторони дискусії стосуються можливостей експорту водню, на який очікують західні партнери. З іншої – маємо потужний глобальний виклик декарбонізації економіки. Тому треба обов’язково зважати на потенціал внутрішнього використання водню, наприклад, завдяки надлишковій енергії атомних електростанцій», - пояснив він.

  Наразі відбувається оцінка водних ресурсів для виробництва водню. Також у фокусі - визначення оптимального способу транспортування водню.

  У цілому потенціал експорту водню та його внутрішнього використання – вагомий фактор, який вже закладає фундамент, на якому розробляються галузеві стратегії.