• In English
 • У прямому ефірі телеканалу «Еспресо» т.в.о. Голови Держенергоефективності окреслив переваги інвестування в енергоефективність

  У прямому ефірі телеканалу «Еспресо» т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура окреслив, наскільки вигідно інвестувати в енергоефективність та як у цьому допомагає держава.

  Зокрема, Костянтин Гура підняв такі актуальні питання:

  «Теплі кредити»

  Програма «теплих кредитів» приносить вигоду як споживачам, так і країні в цілому.

  «Завдяки не лише державній, а й місцевій підтримці українці заощаджують чималі кошти – до 80% витрат - на енергоефективні заходи у своїх будинках. У результаті термін окупності таких проектів скорочується, а економія на платіжках, особливо після комплексної термомодернізації, може сягнути 40-50%», - повідомив Костянтин Гура.

  Переваги програми відчувають не лише родини, а й економіка в цілому. За 6 років близько 820 тис. родин-учасників інвестували понад 8,4 млрд грн в енергоефективність своїх осель. При цьому, держава відшкодувала 3 млрд гривень. Тож, є мультиплікаційний ефект: 1 вкладена гривня дає додатково 3 грн залучених приватних коштів в економіку, у виробництво, у ринок послуг.

  Енергія з альтернативних джерел енергії

  За інформацією НАК «Нафтогаз», у 2019 році імпорт газу в Україні склав 14,3 млрд м3. «При цьому, ми маємо значний потенціал заміщення природного газу місцевим біопаливом. Наприклад, використовуючи близько 40% агровідходів, можна заміщувати в еквіваленті до 10 млрд м3 природного газу у рік», - наголосив Костянтин Гура.

  Щоб стимулювати впровадження біоенергетичних проектів, на законодавчому рівні запроваджено тариф на тепло з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від тариф на тепло з газу.

  Наступний крок - введення прозорого ринкового механізму торгівлі твердим біопаливом через електронну платформу. Це  дасть змогу знизити ціни на біопаливо та підвищити його якість. Відповідний законопроект вже розроблено.

  - Зелені облігації

  Масштабні проекти потребують значних інвестицій. І саме зелені облігації – ще один інструмент, що дозволить різним категоріям емітентів залучати довгострокове фінансування.

  Як пояснив Костянтин Гура, відповідний закон вже прийнято та очікується його підписання Президентом.

  «Наразі опрацьовуємо механізми стимулювання випуску зелених облігацій різними емітентами. Особливо актуально - для муніципалітетів. Тому запрошуємо до співпраці мерів міст, голів ОДА щодо підготовки пілотних випусків зелених облігацій», - звернувся до муніципалітетів Костянтин Гура.