• In English
 • У Польському Гданську відбувся Європейський чемпіонат молодих професіоналів EuroSkills Gdańsk 2023
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 11 вересня 2023 року о 11:18

  Європейський чемпіонат молодих професіоналів EuroSkills Gdańsk 2023 є важливим, оскільки відбувся в контексті ініціативи ЄС «Європейський рік навичок 2023», яка ставить навички в центрі уваги, об’єднуючи організації та людей разом для обміну досвідом і думками.

  У заході взяв участь заступник Міністра молоді та спорту України Владислав Яцук.

  Заступник Міністра виступив під час роботи сесії VI Міжнародного конгресу з освіти та навчання, висвітивши питання підтримки молоді України в умовах війни. 

  Окрім того, заступник Міністра провів низку зустрічей з представниками Єврокомісії та державних органів Латвії і Польщі, українською молоддю, яка бере участь в українсько-польських обмінах та представниками партнерських організацій. 

  Владислав Яцук поінформував міжнародних партнерів про пріоритетні завдання сфери молодіжної політики, враховуючи наслідки війни росії проти України, а також розповів про заходи Мінмолодьспорту щодо формування державної політики у молодіжній сфері. 

  Окремо було поінформовано про завдані окупантами збитки молодіжній інфраструктурі України та стан мережі діючих молодіжних центрів в усіх регіонах нашої країни.

  «Наслідки широкомасштабної війни росії проти України жахливі. Це також вплинуло і на молодіжний сектор: понад 2 мільйони молодих людей є внутрішньо переміщеними особами, понад 2 мільйони молодих людей були змушені переїхати з України до країн Європейського Союзу. Багато з них втратили домівку, можливість навчатися та працювати. Також постраждала і цивільна та житлова інфраструктура. Шкоди зазнали 102 об’єкти молодіжної інфраструктури, у тому числі 12 зруйновані, 28 пошкоджені та 62 окуповані», – зазначив Владислав Яцук. 

  Також йшлося про підтримку, адаптацію і соціалізацію молоді з числа внутрішньо-переміщених осіб, які вимушені проживати в інших областях України через зруйновані місця постійного проживання, волонтерський молодіжний рух в Україні, діяльність якого спрямована на допомогу біженцям та ЗСУ.

  Наголошено на необхідності продовження фінансування конкурсу грантів від Європейського молодіжного фонду на пілотні проекти, спрямовані на підтримку української молоді в умовах війни росії проти України.