• In English
 • У Південній Кореї Голова ДАЗВ представив досвід зони відчуження, який буде використано при розробці стратегій безпеки та розвитку міст при АЕС
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 12 квітня 2018 року о 12:56

  ІІІ Кіджанг Форум, що триває у Південній Кореї, об’єднав зусилля 7 країн світу (Україна, Японія, США, Канада, Фінляндія, Шотландія, Корея) та провідних організацій-експертів у сфері ядерної енергетики задля розробки стратегії безпеки та процвітання міст при АЕС. У своїй роботі учасники Форуму звернули увагу на досвід аварій на АЕС та подолання їх наслідків.

  «Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша ядерна катастрофа світу. Наш досвід подолання її наслідків, зняття АЕС з експлуатації та відродження території – унікальний. Інші країни зараз можуть використовувати його для запобігання подібним аваріям та ефективного подолання їх наслідків, а також розробки дієвих стратегій безпеки та розвитку міст при АЕС», – розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

  Під час заходу українська сторона представила основні виклики, що постали перед нею після аварії, та шляхи відродження території, що впроваджуються сьогодні. Зокрема, одним з найважливіших елементів роботи всіх підприємств зони відчуження, сьогодні є постійний моніторинг радіаційного стану навколишнього середовища. Він дає змогу відслідкувати найменші коливання рівнів радіації та дозволяє приймати обґрунтовані управлінські рішення задля мінімізації ризиків негативного впливу на персонал, а також запобігання поширення радіонуклідів за межі зони.

  «Зараз на території зони відчуження споруджуються високотехнологічні об’єкти безпеки: новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива №2, об’єкти системи поводження з радіоактивними відходами. Будівництво кожного з них розпочинається після незалежного звіту з аналізу безпеки», – акцентує Голова ДАЗВ.

  Окрім того, ДАЗВ шукає шляхи використання виведених з господарського вжитку забруднених земель зони відчуження. Одним з них стало створення тут Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що забезпечить не лише збереження біорізноманіття Полісся, а й стане природним бар’єром на шляху поширення радіонуклідів за межі зони відчуження.

  Ще одним шляхом використання відселених територій може стати впровадження об’єктів альтернативної енергетики. За словами керівника відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ Катерини Павлової, для цього є всі передумови: велика територія, електропередавальні потужності, що залишились від ЧАЕС, а головне – споживач у Київській області.

  За результатами роботи форуму учасники одностайно прийняли рішення продовжити співпрацю і обмін досвідом та знаннями задля всестороннього розвитку громад біля атомних електростанцій.