• In English
 • У перспективі ми відійдемо від інтернатів, - Юлія Соколовська
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 грудня 2019 року о 12:39

  Міністерство соціальної політики робить акцент на сімейних та наближених до сімейних формах виховання, що поступово дозволить відійти від практики інтернатного виховання дітей.

  Про це сьогодні, 5 грудня, повідомила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська на засіданні координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. На заході були присутні урядовці, представники місцевого самоврядування та міжнародні партнери. Метою заходу є початок нового відліку у реформуванні інтернатів та поширенні сімейних форм виховання дітей.

  “Сьогодні ми розробили моніторингові інструменти, які дозволяють у кожному окремому інтернаті країни відстежувати процеси реформування цієї сфери. Це дозволить нам у перспективі позбутись такого явища, як інтернати. Особливо розвиваючи сімейні та наближені до сімейних форми виховання. Тому важливо, що сьогодні на цій зустрічі є представники місцевого самоврядування, нам також потрібно посилювати співпрацю з ОТГ, адже лише спільними зусиллями ми зможемо досягнути цієї мети”, - сказала Юлія Соколовська.

  На заході зазначили, що кожного року держава виділяє на цю сферу 12 млрд грн, однак лише 15% цих коштів витрачають на прямі потреби дитини, решта коштів витрачається на утримання інтернатів та зарплату персоналу.