• In English
 • У Новій Каховці на Херсонщині українські та білоруські водники розглядають перспективи транскордонної співпраці
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 26 вересня 2018 року о 16:36

  26 вересня розпочалася IX нарада уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь. Місце для проведення зустрічі українських та білоруських водогосподарників було обрано не випадково, адже саме тут серед таврійських степів величний Дніпро, який вище за течією перетинає територію Білорусі та впадає у Чорне море.

  Українську делегацію очолює Михайло Хорєв, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод.

  Білоруську делегацію очолює Андрій Хмель - заступник Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, уповноважений Уряду Республіки Білорусь.

  Під час наради уповноважені розглянули низку питань, зокрема, щодо співробітництва на транскордонних водах у сфері управління водними ресурсами, протиповеневого захисту, регулювання та меліорації, гідрометеорології та гідрогеології за останній рік.

  Сторони обговорили питання підготовки спільних пропозицій щодо фінансування проекту з будівництва водорегулюючої споруди на Оріхівському каналі Ратнівського району, що на Волині, за сприяння міжнародних організацій щодо початку реалізації в Україні проекту «Будівництво зміцнення берега річки Західний Буг в районі прикордонного знаку «Буг» Шацького району Волинської області».

  Разом з тим у ході заходу розглянуто питання про роботу басейнових рад. Зокрема, Михайло Хорєв зазначив, що в Україні почався процес формування басейнових рад в основних річкових басейнах, і у межах транскордонних з Республікою Білорусь річкових басейнів будуть сформовані басейнові ради Прип’яті, верхнього Дніпра і Десни, середнього Дніпра, Західного Бугу і Сяну. Також сторони домовились про проведення спільних засідань басейнових рад транскордонних річкових басейнів.

  Також було узгоджено дату проведення Міжнародного дня Дніпра - 7 липня, яка має започаткувати гарну щорічну традицію проведення спільного екологічного заходу.

  Окрім цього уповноважені обговорили питання щодо виконання Правил експлуатації Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу, співробітництва у рамках проекту ЄС «Водна ініціатива - плюс Європейського Союзу для Східного партнерства» та подальшої реалізації спільних заходів у рамках проведення Міжнародного дня Дніпра.

  І на завершення заходу білоруські колеги ознайомилися з роботою Управління головного Каховського магістрального каналу, який є найпотужнішим у Європі і за допомогою якого забезпечується найбільша площа поливу в Україні.