• In English
 • У нових житлових будинках від 4 поверхів мають обов’язково передбачатися ліфти - норми вступають в дію з грудня

  Оновленими державними будівельними нормами (ДБН) щодо проектування житлових будинків введено нові вимоги:

  • рекомендовано влаштовувати ліфти у нових житлових будинках від 3 поверхів;

  • у новому житлі висотою 4 поверхи та більше ліфти передбачаються обов’язково.

  За старими нормами ліфти у житлових будинках мали проектуватися лише від 5 поверхів.

  Нові ДБН “Житлові будинки. Основні положення”, в яких містяться ці норми, вже опубліковані та вступають в дію з 1 грудня цього року.

  “Підвищуємо комфорт жителів новими будівельними нормами щодо житлових будинків. Рекомендуємо влаштовувати ліфти у житлі від 3 поверхів, а у будинках від 4 поверхів - робити це в обов’язковому порядку. Це банальна зручність та доступність людей, а особливо маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, вагітних жінок, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми. Нові норми почнуть діяти вже з 1 грудня, тобто з цієї зими всі нові будинки мають будуватися згідно з цими нормами”, - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на 12 м і більше (тобто 4-й поверх і вище) – їх встановлення обов’язкове.

  При цьому ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блочного приміщень та сходів між цими приміщеннями потрібно влаштовувати згідно з відповідними стандартами:

  - ДСТУ Б В.2.6-52:2008 “Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови”;

  - ДСТУ EN 81-20:2015 “Норми безпеки щодо конструкції та експлуатації ліфтів. Ліфти для перевезення пасажирів та вантажів. Частина 20. Ліфти пасажирські та вантажопасажирські”;

  - ДСТУ EN 81-70:2010 “Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажопасажирських ліфтів”.

  Кількість ліфтів та їх характеристики (вантажопідйомність, швидкість та призначення) залежно від поверховості будинку та кількості мешканців слід приймати відповідно до:


  Довідково

  В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків - ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”.

  Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та, відповідно до законодавства, вступають в дію орієнтовно через 3 місяці після опублікування – з 1 грудня цього року.

  Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну застарілих ДБН 2005 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.