• In English
 • У Німеччині завершилось багатонаціональне навчання "Combined Resolve XIII" за участю офіцерів ЗС України
  Міністерство оборони України, опубліковано 04 лютого 2020 року о 18:26

  У Німеччині завершилось багатонаціональне навчання "Combined Resolve XIII" за участю офіцерів ЗС України. Захід проходив впродовж двох тижнів на базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності (Joint Multinational Readiness Center – JMRC), що у німецькому Хохенфельсі.

  В ході навчання штаби й підрозділи багатонаціональної дивізії успішно виконали завдання, яке було передбачене задумом організаторів. В свою чергу, сценарій маневрів ґрунтувався на проведенні операції об’єднаних сил НАТО зі стримання агресивного альянсу "Сколкан" зі сходу, який вже загарбав низку східноєвропейських країн та має наміри поневолити решту держав Європи. Збройні сили «агресора» численні, потужні та високотехнологічні. Окрім того, він активно використовував заборонені форми та способи ведення бойових дій, нехтував безпекою місцевого населення та представників міжнародних організацій, широко застосовував пропаганду, незаконні збройні формування, засоби інформаційно-психологічного впливу, радіоелектронної боротьби, діяв у кіберпросторі.

  Основні завдання покладались на бригади Збройних сил Польщі, США, та Великобританії. До їхнього складу також входили підрозділи й інших країн-учасників навчання. Загальна координація ж відбувалась у штабі багатонаціональної дивізії, основу якої склали військовослужбовці ЗС Республіки Польща.

  Також в цьому міжнародному органі військового управління активну участь брали й військовослужбовці Збройних Сил України. Вони, зокрема, несли чергування, здійснювали збір та аналіз бойових донесень від підпорядкованих підрозділів, планували й організовували нанесення ураження вогнем артилерії тощо. Окрім того, наші військовослужбовці у його складі опікувались окремим важливим питанням – плануванням, організацією та здійсненням інформаційних операцій як силами та засобами дивізії, так і підпорядкованих підрозділів.

  "Найбільшим викликом, що постав перед нами, було проведення взаємоузгоджених за місцем, часом та простором інформаційних операцій, згідно з правилами та процедурами армій держав-членів НАТО, – розповів офіцер секції інформаційних операцій штабу багатонаціональної дивізії підполковник Сергій Заграничний. – Водночас, це дало змогу досягти взаємосумісності та позитивного результату. Координація та здійснення заходів інформаційного впливу на противника й інформаційно-психологічної протидії на цьому навчанні, наприклад, здійснювались у форматі постійно діючої робочої групи, до складу якої входили секція зв’язків громадськістю, цивільно-військового співробітництва, психологічних операцій. За потреби залучали до планування та координації інші необхідні елементи штабу чи підпорядковані підрозділи."

  "На цьому навчанні "противник" діяв майже так само, як і окупаційні війська Російської Федерації та підпорядковані їм незаконні збройні формування під час анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Саме протидія таким можливим сценаріям і є актуальною на сьогоднішній день для армій країн-членів НАТО, – зазначив керівник секції інформаційних операцій штабу багатонаціональної дивізії підполковник Антон Миронович. – Впевнений, досвід, отриманий українськими військовослужбовцями під час навчання "Combined Resolve XIII" стане корисним для нарощення спроможностей Вітчизняного війська. Водночас, іноземні колеги надзвичайно серйозно ставляться до надбань Збройних Сил України у контексті протидії ворожій пропаганді та інформаційно-психологічним операціям противника, співпраці з місцевим населенням, гуманітарними місіями, здобуття переваги в інформаційному просторі, зокрема  налагодженні та підтриманні ефективної співпраці з засобами масової інформації.

  Наприкінці навчання командир 11-ої танкової кавалерійської дивізії генерал-майор Війська Польського Станіслав Чоснек, який на навчанні очолював багатонаціональне об’єднання подякував всім військовослужбовцям, які входили до складу штабу багатонаціональної  дивізії, зокрема й офіцерам ЗС України. Він вручив сертифікати про участь та значний внесок у набуття спроможностей та взаємосумісності.  

  Довідково

  Участь у багатонаціональному навчанні "Combined Resolve XIII" взяли понад 5 тисяч військовослужбовців з 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.

  Головною метою навчання було практичне тренування у виконанні завдань в багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів збройних сил країн-учасниць.

  Навчання складались з двох етапів: командно-штабного навчання бригадного рівня із застосуванням засобів імітаційного моделювання та практичного виконання завдань підрозділами. Окрім того, в межах навчання, на базі навчального центру Графенвер, що також розташований на теренах Федеративної Республіки Німеччина, відбулось бригадне навчання ЗС США з бойовою стрільбою.