• In English
 • У Нікопольському районі, що на Дніпропетровщині запустили рух новим мостом через річку Чортомлик
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 30 грудня 2020 року о 18:12

  У Нікопольському районі запрацював міст через річку Чортомлик. Його звели практично «з нуля» на місці переправи, що обвалилася. Роботи виконали в рекордно короткі строки – всього за чотири місяці. Навесні, коли дозволить погода, на мосту та під’їздах до нього укладуть верхній шар асфальту. Сьогодні рух переправою запустили в тестовому режимі. А вже завтра її відкриють повністю.

  «Міст через річку Чортомлик – стратегічно важливий об’єкт. Він знаходиться на трасі національного значення Н-23, яка з’єднує Кропивницький та Запоріжжя. Навесні переправа обвалилася. Водії змушені були рухатися об’їзним шляхом. А це – крюк в майже 30 км. Потім звели тимчасовий понтонний міст, але в зимові морози його робота дуже ускладнюється, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Тепер проблему вирішено. Новий міст збудований за сучасними технологіями. Він розрахований на 9 тис. машин щодоби».

  Всі металоконструкції мосту вагою 850 тонн зібрали на березі. Потім гідравлічними домкратами за кілька днів насунули їх на нові опори. Такі роботи, виконані в короткі строки – унікальна для України практика.

  «Розуміли: проблема з мостом, що обвалився на національній трасі, потребує негайного вирішення. Оперативно взялися за проект нової переправи. Його втілили всього за чотири місяці. 120 будівельників працювали 24/7», – розповів начальник служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Дмитро Чумаченко.

  Нова переправа – довжиною 160 метрів, має дві смуги. Погода не дозволила будівельникам укласти верхній шар асфальту. Його зроблять навесні. Знесуть і опори від старого мосту.

  Старий міст обвалився через перевантажену фуру в травні 2020-го. Нова переправа міцна та здатна витримати будь-який автомобіль з нині існуючих у світі. Її звели за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».