• In English
 • У Нікополі на повну потужність запрацювала найбільша сонячна електростанція України, – Дніпропетровська ОДА
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 19 квітня 2019 року о 16:29

  Близько 750 тисяч сонячних панелей та майже 290 млн КВтч енергії на рік. Найбільша сонячна електростанція України запрацювала на повну потужність. Гігантську СЕС, що нині входить у трійку найпотужніших в Європі, збудували інвестори на Нікопольщині. Її енергії вистачить, аби повністю забезпечити електрикою кілька невеликих міст області. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  «Один з пріоритетних напрямків державної політики – забезпечення енергонезалежності країни. Чи не найефективнішим кроком на шляху до цього є впровадження «зелених» видів енергії. Дніпропетровщина активно переходить на альтернативну енергетику – в області зводять автономні котельні та сонячні електростанції. Найпотужніша з них запрацювала у Нікопольському районі», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  Сонячну електростанцію звели менше ніж за рік поблизу села Старозаводське Нікопольського району. На величезній ділянці колишнього рудного кар’єру встановили близько 750 тисяч панелей. Вони виробляють майже 200 МВт електроенергії.

  «Над проектом старанно працювали понад 1600 українських та китайських інженерів і будівельників. В основі - передові обладнання та системи контролю СЕС, - розповів президент компанії СМЕС Хань Сао Дзюнь. - Нині ми вводимо в експлуатацію сонячну електростанцію. Це найбільша інвестиція нашої компанії в Україні».

  На будівництво Нікопольської СЕС не витратили жодної гривні з обласного чи держбюджету - її звели виключно коштом інвесторів. Масштабний проект втілили у життя українська компанія ДТЕК та китайська China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

   «Зроблено важливий крок до енергонезалежності нашої країни і захисту екології. Станція дозволяє виробити енергію для 140 тис. будинків. В неї вклали 216 млн євро інвестицій, -  сказав директор компанії ДТЕК Максим Тімченко. - Дякую владі за підтримку. Такі проекти неможливі без віри».

  «Ця сонячна електростанція - інвестиція в майбутнє. Переконаний, що такі електростанції мають потенціал для розвитку в нашій державі», - наголосив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

   Загалом за чотири роки на Дніпропетровщині звели 35 сонячних електростанцій.