• In English
 • У напрямку євроінтеграції Міндовкілля має пріоритети в 5 сферах, – Роман Абрамовський


  «Сьогодні Міндовкілля докладає максимум зусиль, аби напрацювати нормативно-правові акти, спрямовані на виконання євроінтеграційних зобов’язань України», - наголосив під час установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України. 

  За словами Романа Абрамовського, сьогодні Міндовкілля працює над пріоритетами в 5 сферах в частині європейської інтеграції. Важливі кроки здійснюються щодо зменшення та контролю промислового забруднення.  Міністр відзначив, що Уряд вже ухвалив проект Закону «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». Окрім того, йде робота над законопроектами «Про екологічний контроль», «Про хімічну безпеку», «Про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть».

  Також однією з пріоритетних реформ для Міндовкілля є управління відходами, яка включає в себе розроблення та прийняття законопроектів «Про управління відходами», «Про відходи упаковки», «Про управління відходами видобувної промисловості».  

  Запобігання негативним наслідкам змін клімату – також серед євроінтеграційних пріоритетів Міністерства.

  «Наразі Україна реалізовує амбітний сценарій щодо протидії кліматичним змінам. Ми беремо активну участь у реалізації цілей «Європейського зеленого курсу». У найближчих планах - прийняття оновленого Національно-визначеного внеску в Паризьку Угоду, запуск системи моніторингу, звітності і верифікації викидів парникових газів та імплементація закону про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази», - поділився планами Міністр.

  Не менш важливим для профільного Міністерства є збереження природних оселищ та природної фауни і флори на території України. Найближчим часом у Парламенті буде зареєстровано законопроект щодо врегулювання питань створення та функціонування Смарагдової мережі.

  За словами Романа Абрамовського, великий об’єм роботи ведеться і щодо розроблення і прийняття нормативно-правових актів, які спрямовані на раціональне використання природних ресурсів

  «Ми вже ведемо роботу над створенням Кодексу про надра та Кодексу ведення відповідального рибного господарства. Також розробляємо законопроекти «Про ринок деревини», «Про управління водогосподарсько-меліоративною інфраструктурою», - додав Міністр.