• In English
 • У Нацполіції відзначили першого переможця кампанії «Автобус-привид у пошуках найкращого водія України»
  Національна поліція України, опубліковано 19 листопада 2018 року о 18:15

  У Національній поліції відзначили першого переможця кампанії «Автобус-привид у пошуках найкращого водія України». Церемонія нагородження відбулася сьогодні, 19 листопада, у місті Суми. Захід відбувся за участі заступника Голови Національної поліції України Олександра Фацевича, першого заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, очільника поліції Сумщини Миколи Лушпієнка та керівника патрульної поліції Сумської області Олексія Калюжного. Старт другого етапу проекту «Керуй», ініційованого Нацполіцією спільно з Консультативною місією Європейського Союзу, почався з оголошення пошуку кращих водіїв кампанії на сторінці у соцмережі Фейсбук. Так, вже тиждень «Некерований автобус» подорожує країною у пошуках кращого водія.

  До участі в кампанії долучилися українці зі всіх куточків країни. Зокрема, громадяни писали про своїх рідних, знайомих, колег, близьких, які, на їх погляд, заслуговують носити почесне звання «Кращий водій».

  Відтак сьогодні Автобус-привид прибув до міста Суми, де у рамках соціальної кампанії визначено першого водія-героя. Ним став сумчанин Євген Янковий.

  Більшу частину свого життя Євген провів за кермом: одне з перших місць його роботи – водій маршрутного автобуса. Двічі керівництво просувало чоловіка на вищі посади, однак, пропрацювавши рік заступником директора та одним з топ-менеджерів компанії, він зрозумів, що його покликання – керувати автобусом. Тож три місяці тому Євген залишив перспективну посаду і повернувся до улюбленої справи.

  Рік тому, коли стартувала соціальна кампанія «Керуй», чоловік почув про наліпки, які можна отримати від поліції, наклеїти на авто і долучитися таким чином до акції. Дружина Євгена зробила йому сюрприз і замовила наклейки. Однак головне – це повага, із якою Євген ставиться до свого транспорту та до дотримання Правил дорожнього руху.

  Заступник Голови Нацполіції – керівник патрульної поліції України Олександр Фацевич вручив відзнаку переможцю та подякував за відповідальне ставлення до керування.

  «Сьогоднішній переможець показав, що він відповідальний не лише перед собою, а й перед усіма громадянами», – сказав Олександр Фацевич.

  Він також зазначив, що за 10 місяців поточного року на дорогах країни загинула 2651 людина, із них 144 – діти. Олександр Фацевич підкреслив, що безпека на дорогах – це спільна проблема громадян, поліції та держави.

  За його словами, жоден з інструментів у рамках покарання та накладення штрафів не вирішать цю проблему.

  «На прикладі таких водіїв, як Євген, треба показати учасникам дорожнього руху, що до керування потрібно ставитися відповідально. Тоді в нас буде менше травмованих і стане безпечніше на дорогах», – наголосив заступник Голови Нацполіції.

  Відтак заступник Голови Нацполіції закликав громадян до налагодження взаємодії, а також бути дисциплінованими на дорогах, підкресливши, що більшість ДТП із постраждалими та загиблими трапляються через нехтування правилами дорожнього руху, зокрема, перевищення швидкісного режиму.

  Водночас перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зауважив, що питання безпеки дорожнього руху є комплексним та потребує максимальних зусиль усіх учасників. За його словами, контроль за дотриманням правил дорожнього руху – є лише одним з елементів забезпечення безпеки на дорогах.

  «Як приклад, більше місяця діє система контролю швидкості за допомогою приладів «TruCam», і станом на сьогодні ми маємо вже понад десять тисяч зафіксованих випадків перевищення швидкості. І це значить контроль, а найбільшого результату ми досягнемо тоді, коли піднімемо рівень правосвідомості водіїв», – зазначив Олексій Білошицький.

  Наприкінці заходу маленький Максим – син Євгена – наклеїв наліпку із ім’ям свого батька на Автобус-привид, аби всі бачили, що його тато – кращий водій України. Вже завтра «некерований автобус» завітає до Полтави, щоб відзначити наступного кращого водія-героя.

  Нагадаємо, спільний проект Нацполіції та КМЄС «Керуй» запустив на дорогах України «автобус-привид».