У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався ХVIII Міжнародний тиждень

Міністерство оборони України, опубліковано 23 квітня 2018 року о 16:14

Сьогодні, 23 квітня, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався XVIII Міжнародний тиждень за темою “Переформатування позиції НАТО для реагування на виклики ХХІ сторіччя”.

Захід організований за підтримки Оборонного коледжу НАТО у м. Римі та школи НАТО в м. Обераммергау за участю представників Штаб-квартири НАТО.

Головною ідеєю Міжнародного тижня є підвищення рівня поінформованості слухачів та науково-педагогічних працівників університету, представників вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України про діяльність організації Північноатлантичного договору і співробітництво Збройних Сил України з НАТО. Захід присвячений аналізу та обговоренню ключових питань, які сприяють формуванню сучасного середовища безпеки та мають першочергове значення для позиції та адаптації НАТО до викликів XXI століття.

На Міжнародний тиждень запрошені представники органів законодавчої та виконавчої влади, силових структур, вищих навчальних закладів, громадських організацій України.

В урочистій церемонії відкриття ХVIII Міжнародного тижня взяли участь Державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян, Міністр національної оборони Литовської Республіки Раймундас Каробліс, генеральний директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс, директор з планування навчальної роботи та освітньої політики Оборонного коледжу НАТО бригадний генерал Гейнц Фельдман, заступник начальника Школи НАТО полковник Брайан Хілл, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков та інші експерти НАТО.

«Ми дуже цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів і сподіваємось, що наша спільна робота в рамках XVIІІ Міжнародного тижня сприятиме поглибленню співробітництва в освітній, політичній, економічній, воєнній, інформаційній сферах і дозволить ознайомити присутніх з основними принципами функціонування НАТО, розкрити сутність євроатлантичних стандартів та визначити можливі шляхи їх впровадження у функціонування Збройних Сил України», ‒ наголосив Державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян.

«Членство України в НАТО – довготривала ціль. Сьогодні у нас вже є політичне підтвердження, що Україна має стратегічний вибір стати членом Північноатлантичного Альянсу. Тому вашій країні вкрай важливо продовжити поступову євроатлантичну інтеграцію. Литва готова й надалі надавати підтримку Україні у цьому процесі, зокрема, у проведенні реформ, що засновані на демократичних цінностях»,  – констатував Міністр національної оборони Литовської Республіки Раймундас Каробліс.

Під час лекційних занять та роботи у комітетах протягом Тижня експерти НАТО, видатні науковці та посадові особи, що знаходяться в штаб-квартирі Альянсу, та безпосередньо беруть участь у формуванні політики організації, ознайомлять слухачів Національного університету оборони України із поглядами на перспективи розвитку Альянсу та напрямами співробітництва з Європейським Союзом. Будуть розглянуті сучасні гібридні загрози і реагування НАТО на них, а також західна оцінка Росії.

«Дуже важливим є те, що протягом Міжнародного тижня ви покращите рівень знань стосовно НАТО, обговорюючи усі виклики, які стоять перед Альянсом в Україні, а також інші поточні проблеми для національної безпеки. Переконаний, що захід є яскравою демонстрацією важливості міцного партнерства між Україною та Організацією Північноатлантичного договору», ‒ зазначив генеральний директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс.

Варто зазначити, що Міжнародні тижні, котрі організовані в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, вже давно стали справжнім символом дружби, партнерства і співробітництва між Україною та Північноатлантичним Альянсом. Вони незмінно проводяться в атмосфері відкритості, щирості, сердечності та взаєморозуміння, шляхом конструктивного і доброзичливого обміну думками із широкого кола питань.