• In English
 • У Мукачеві розпочав роботу Центр допомоги врятованим
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 березня 2023 року о 15:38

  У Мукачеві розпочав роботу Центр допомоги врятованим, що надає комплексну соціально-психологічну підтримку людям, постраждалим внаслідок війни, зокрема, внутрішньо переміщеним особам. Це вже шостий такий Центр в Україні.

  «Сьогодні Мукачево продовжує зустрічати евакуаційні потяги з українцями, яких війна, розпочата росією, змусила покинули власні оселі і шукати прихистку. Після порятунку від ворожих бомб і обстрілів, громадянам доводиться стикатися з не менш складним викликами, починати життя з нуля. Часто врятовані – це цілі родини з маленькими дітьми. Ці люди пережили стрес, багато хто зазнав насильства. Їм усім потрібна підтримка. І держава це розуміє. У Центрі допомоги врятованим, який вже шостий в Україні, працюють фахівці, які нададуть професійну і комплексну допомогу», – зазначила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

  Центр допомоги врятованим у Чернівцях – це місце, де юристи допоможуть вирішити будь-які питання з оформленням, відновленням, отриманням документів, психологи нададуть консультації, а кейс-менеджери допоможуть вирішити індивідуальні випадки, з якими стикнулися постраждалі від війни.

  Також тут допоможуть розібратися з низкою актуальних питань: де отримати гуманітарну допомогу? Де шукати житло? Як знайти роботу? Як влаштувати дітей в навчальний заклад?

  «Наразі в Україні набрала розголосу жахлива історія згвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті. Постраждала потребує кваліфікованої психологічної допомоги та реабілітації, і такі випадки, на жаль, не є поодинокими. Послуги Центрів допомоги врятованим орієнтовані на постраждалих, щоб забезпечити їх усім необхідним для відновлення після гендерно зумовленого насильства під час війни на власних умовах. Реагування на потреби постраждалих є одним із ключових пріоритетів роботи UNFPA в Україні, і ми вдячні за підтримку з боку Уряду та донорів, що дозволило нам розгорнути цю ініціативу для впровадження по всій Україні. Ми прагнемо полегшити доступ усім українцям, зокрема жінкам, до послуг, які можуть мати важливе позитивне значення для подолання травми насильства», – розповів Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль.

  Важливий аспект, яким компетентно займаються працівники Центру допомоги врятованим, – це психологічна допомога і реабілітація. У складних випадках, зокрема сексуального насильства, спеціалісти Центру довгостроково допомагають постраждалим побороти посттравматичний синдром та відновитись.

  «Мукачево з перших днів повномасштабної війни прийняло десятки тисяч переселенців, для яких наша громада стала прихистком. Частина з них переїхала до Європи, частина повернулась у визволені міста, частина й досі залишається у Мукачеві. Всебічна підтримка цієї категорії – залишається в пріоритеті», – зазначив міський голова м. Мукачева Андрій Балога.

  Звернутись до Центрів допомоги врятованим може КОЖЕН, хто потребує фахової допомоги та консультацій.


  Адреса і контакти Центру: площа Духновича, 2, тел: +38 050 815 90 49; пн – пт з 8:00 до 18:00.


  Центр створено за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядового Уповноваженого з питань гендерної політики та підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні й місцевих органів влади.


  Довідково

  Центри також працюють у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі та Чернівцях.

  Адреси та контакти Центрів:

  Запоріжжя: проспект Соборний, 106 пн – сб з 9:00 до 16:00, тел: +38 (050) 463 16 29

  Львів: Львівський палац мистецтв, вул. Миколи Коперника, 17, пн – пт з 10:00 до 18:00, тел: +38 (067) 600 32 69, +38 (050) 777 22 19

  Дніпро: проспект Дмитра Яворницького, 68 Б, пн – пт з 9:00 до 16:00, тел: +38 (099) 245 21 21

  Київ: вул. Райдужна, 6А, м. Київ, пн-пт з 9:00 до 17:00, сб з 9:00 до 15:00, тел: +38 (066) 170 48 90

  Чернівці: вул. Головна, 128, тел: +38 (098) 09 03 997; пн — пт з 10:00 до 18:00

  Якщо у вашому місті немає Центру допомоги врятованим, ви може знайти інший зручний для вас сервіс на на сайті UNFPA або на Платформі допомоги врятованим.