• In English
  • У МОН нагородили лауреатів Премії КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій
    Міністерство освіти і науки України, опубліковано 30 грудня 2022 року о 13:14

    Сьогодні, 30 грудня 2022 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулося нагородження лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.

    Премія присуджується щороку за особливі досягнення у розробленні і впровадженні інноваційних технологій у виробництво та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції.

    «Цьогоріч відзначено авторські колективи 5 робіт, які стосуються екологічно чистих технологій, якісних та безпечних продуктів харчування, діагностики хвороби та лікування військових, інноваційних медико-біологічних технологій, вітчизняного інноваційного комплексу з серійного виробництва та випробувань радіогідроакустичної системи», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

    Лауреатами Премії у цьому році стали 34 науковці.

    За словами Міністра, наполеглива праця, творчий потенціал та багаторічний досвід науковців відобразилися в їхніх роботах, які заслуговують найвищої відзнаки та світового визнання.

    «Нині наука переживає нелегкі часи. Однак незважаючи на будь-які складнощі, завдяки кропіткій праці наших учених головні досягнення української науки ще попереду», – наголосив Сергій Шкарлет.

    Роботи, яким присуджено Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій у 2022 році: 

    • «Розроблення та впровадження у виробництво нових екологічно чистих технологій виготовлення особливо чистої сировини для вирощування галогенідних сцинтиляційних монокристалів»;
    • «Інноваційна технологія створення препаратів на основі живих бактерій для отримання якісних та безпечних м’ясних продуктів»;
    • «Розроблення і впровадження інноваційних технологій у діагностиці, лікуванні та прогнозуванні туберкульозу у цивільних і військових із зони Операції Об’єднаних Сил в умовах пандемії»;
    • «Розробка та впровадження комплексу інноваційних медико-біологічних технологій для індивідуалізованої оцінки ризику, ранньої діагностики та прогнозування онкологічної трансформації у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції»;
    • «Створення вітчизняного інноваційного комплексу з серійного виробництва та випробувань радіогідроакустичної системи на базі пасивних ненаправлених буїв РГБ-16В, шифр «Ятрань».

    Нагадаємо, переможці міжнародних мовних конкурсів отримуватимуть стипендії Президента України.