• In English
 • У Мінветеранів відбулося перше засідання новоствореної колегії
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 05 квітня 2021 року о 17:31

  У роботі першого засідання новоствореної колегії Міністерства у справах ветеранів, яке проходило онлайн, взяли участь члени колегії та керівники структурних підрозділів міністерства.

  Перший заступник Міністра Олександр Порхун прозвітував про результати виконання Плану діяльності Мінветеранів за 2020 рік, стан реалізації окремих завдань та виконання державних програм.

  За його словами, загальний відсоток виконання бюджетних програм Мінветеранів за 2020 рік становить 98 %. Окремими результатами діяльності стало прийняття чотирьох постанов та п’яти розпоряджень Уряду щодо забезпечення житлом ветеранів війни. Завдяки цим крокам отримали нові домівки майже 550 захисників України.

  Разом з тим перший заступник Міністра наголосив, що відсоток вирішення цієї проблеми за рахунок державних коштів залишається недостатнім, і надалі Міністерство працюватиме над впровадженням нових механізмів, зокрема, іпотечного кредитування, співфінансування будівництва житла на засадах державно-приватного партнерства, фінансового лізингу.

  "За минулий рік Міжвідомчою комісією було прийнято рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги 143 особам з інвалідністю та 61 родині загиблих. Також надано статус учасника бойових дій 670 захисникам з числа добровольців. Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 7960, а послугами психологічної реабілітації – 5657 ветеранів війни", - розповів Олександр Порхун.

  Найпроблемнішим залишається забезпечення права ветеранів на пільговий проїзд. Наразі Міністерство працює над трьома варіантами вирішення цієї проблеми, один з них - розробка та впровадження пільгового електронного квитка

  Також перший заступник Міністра наголосив на необхідності посилення роботи з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо вшанування пам’яті загиблих захисників України.

  На Колегії було порушено проблему відсутності реєстру надавачів послуг з санаторно-курортного лікування. Допоки робота над розробкою і формуванням такої бази даних триває, буде продовжено реалізацію заходів із санаторно-курортного лікування в межах кількісних показників, затверджених паспортом бюджетної програми на 2021 рік.

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна закликала усіх до конструктивної роботи та нагадала, що Мінветеранів створювалося ветеранами і вся його діяльність має бути спрямована на покращення реабілітації, адаптації, розвитку в громадському житті ветеранів та зміцненню національної стійкості.