• In English
 • У Мінветеранів відбулося експертне обговорення моделі інтегрованих соціальних послуг для учасниць бойових дій
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 березня 2023 року о 19:12

  У п'ятницю, 3 березня, в Міністерстві у справах ветеранів України відбулося експертне обговорення Моделі інтегрованих соціальних послуг для учасниць бойових дій. Її розроблено фахівцями Київського університету імені Бориса Грінченка за підтримки “Асоціації соціального розвитку через право”.

  В обговоренні взяли участь очільники та експерти профільних підрозділів Мінветеранів, науковці, державні та громадські діячі, волонтери, журналісти.

  Йшлося про проблемні питання, з якими стикаються українські ветеранки і жінки-військовослужбовці під час соціальної адаптації у мирному житті, та шляхи їх вирішення.

  Директор Департаменту соціального захисту Мінветеранів Руслан Приходько наголосив, що наразі Міністерство у співпраці з іншими відомствами створює умови, щоб українські Захисники і Захисниці після повернення з війни та військовослужбовці після завершення служби мали дієві інструменти для успішної інтеграції в суспільство, економіку, родину.

  “Ми відкриті до співпраці, нам важлива синергія фахівців державного, науково-експертного та громадського сектору у напрацюванні механізму надання якісних послуг нашим Захисникам і Захисницям. Ми маємо бути готовими до їхнього масового повернення після перемоги, зробити все необхідне для успішної інтеграції у мирне життя”, – підкреслив Руслан Приходько.

  Так, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Факультету психології, соціальної роботи та соціальної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Олена Файдюк презентувала Модель інтегрованих соціальних послуг для учасниць бойових дій. Вона включає:

  впровадження системи оцінки проблем і потреб індивідуального диференційованого підходу для учасниць бойових дій, які звертаються за допомогою;

  систему надання послуг, яка об'єднує державні служби, недержавні організації, об'єднання ветеранів;

  гендерний підхід до надання соціальних послуг;

  сприяння самоорганізації учасниць бойових дій та підтримку їхньої активності;

  систему підготовки працівників, які надають соціальні послуги, до роботи із учасницями бойових дій.

  Суддя-речник Шостого апеляційного адміністративного суду, доктор юридичних наук, почесний президент “Асоціації соціального розвитку через право” Оксана Епель наголосила, що незважаючи на діючий воєнний стан в країні, держава має продовжувати активно реформувати сферу надання послуг із соціальної підтримки. “Наша команда разом із науковцями, експертами, державними діячами тривалий час працює над пропозиціями до удосконалення системи соціального захисту, розробляє інновації. Представлена модель інтегрованих соціальних послуг для жінок-військовослужбовців, як окремої категорії, дозволить подбати про їхні інтереси. Це наш обов'язок перед жінками – нашими Захисницями”, – наголосила Оксана Епель.

  Президент “Асоціації соціального розвитку через право” Інна Силантьєва зазначила, що Україна потребує інновацій до системи соціальної підтримки, зокрема й соціальної підтримки жінок-ветеранок, адже тут враховується і гендерний контекст, і актуальний аспект війни. “Соціальні послуги займають особливе місце у підтримці ветеранів. При їх розробці і впровадженні ми маємо орієнтуватися на найкращий досвід провідних країн, з урахуванням українських реалій. Будемо разом працювати на благо держави і разом обов'язково переможемо”, – зазначила вона.

  Учасники зустрічі домовились усі свої пропозиції, напрацювання, бачення майбутнього реформування сфери соціальних послуг спрямувати до Мінветеранів.