2 жовтня відбулась спільна нарада за участю представників галузевих департаментів Львівської, Черкаської, Запорізької, Тернопільської, Сумської, Закарпатської, Вінницької областей, міста Київ та координаторів і місцевих консультантів Проекту ГОБ та представників Міністерства соціальної політики під головуванням заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович за підтримки Проекту ГОБ.
Учасники наради з областей презентували результати гендерного бюджетного аналізу програм, які фінансуються з місцевих бюджетів у сфері соціального захисту населення, зокрема, це оздоровлення дітей, реабілітація та працевлаштування осіб з інвалідністю.
«Врахування гендерного аспекту під час планування бюджету областей – це той інструмент, який дозволяє підвищити ефективність через конкурентну адресацію державних виплат тим, хто найбільш потребує і кому вони принесуть найбільшу користь. Підвищити якість послуг для населення, оскільки дозволяє побачити чіткі орієнтири на їх споживача», – зазначила Наталія Федорович, розпочинаючи нараду.
Протягом 2015-2017 років було проведено гендерний бюджетний аналіз 10 програм у сфері соціального захисту та соціального забезпечення. Ці програми охоплюють питання реабілітації дітей з обмеженими можливостями, надання соціальних гуртожитків дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, питання соціального захисту осіб з інвалідністю, надання послуг стаціонарного догляду, житла, всебічної підтримки, захисту та безпеки особам похилого віку.
Під час наради були презентовані результати досліджень, проведених за такими напрямками:
Після презентацій результатів досліджень виявлено наступне: у всіх проаналізованих програмах існують гендерні розриви, зокрема щодо чисельності представництва жінок і чоловіків, дівчат та хлопців підопічних закладів сфери соціального захисту та соціального забезпечення; гендерні стереотипи та загальновживані рольові моделі поведінки жінок та чоловіків визначають їх уподобання щодо вибору перебування у соціальному закладі (цілодобово, денний стаціонар, амбулаторно); програми сфери соціального захисту та соціального забезпечення не враховують гендерні потреби різних груп жінок і чоловіків; серед працівників усіх закладів соціального захисту та соціального забезпечення населення кількісно переважають жінки; більшість соціальних послуг у сфері соціального захисту та соціального забезпечення отримують жінки, чоловіки отримують соціальні послуги переважно у стаціонарних закладах соціальної сфери.
Мінсоцполітики визначено шляхи впровадження наданих областями рекомендацій на національному та місцевому рівнях.