• In English
 • У Мінсоцполітики обговорять результати реалізації проекту декомпресії для військовослужбовців
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 19 грудня 2018 року о 16:52

  20 грудня 2018 року о 10:00 у приміщенні Міністерства соціальної політики відбудеться спільна робоча зустріч за участі представників Міністерства соціальної політики, Національної гвардії України та військових аташе Посольства Франції з питань оборони та правоохоронної діяльності для підбиття підсумків за 2018 рік за результатами реалізації проекту декомпресії для військовослужбовців, які перебували в екстремальних  (бойових) умовах службово-бойової діяльності, та визначення завдань на 2019 рік.

  Міністерством соціальної політики спільно з Національною гвардією України впроваджено програму декомпресії для військовослужбовців, які перебували в екстремальних (бойових) умовах службово-бойової діяльності. Програма декомпресії дає можливість поступової реадаптації військовослужбовців до звичайних умов життєдіяльності, запобігання розвитку у них психологічних травм.

  Програму декомпресії гвардійськими психологами впроваджено за результатами вивчення досвіду колег Франції.

  Протягом ІІ півріччя поточного року на базі МЦ Нацгвардії «Нові Санжари»,  МЦ «Глорія» вдалось реалізувати перші 5 заїздів на декомпресію підрозділів Нацгвардії, які змінились із чергування в районі проведення операції Об’єднаних сил.

  У рамках співпраці опрацьовано технічні завдання для науково-методичного супроводження психологічної реабілітації за програмою декомпресії, проведено заїзди задля психологічної та фізичної реабілітації військовослужбовців, оновлено зміст міжвідомчого наказу з питань психологічної реабілітації військовослужбовців-учасників.

  У 2019 році планується продовження процесу декомпресії у першу чергу для бригад та полків оперативного призначення, окремих загонів спеціального призначення, в яких можливі психотравмуючі фактори після проходження військової служби.