• In English
 • У Мінрегіоні обговорили перспективи розвитку меблевих кластерів у регіонах
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 15 липня 2020 року о 15:36


  14 липня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов  зустрівся з Українською Асоціацією Меблевиків та компанією «Кроноспан УА», одного з  найбільших в країні виробників ламінованих і шліфованих плит з деревини. У зустрічі також взяли участь представники Київської обласної державної адміністрації на чолі з головою ОДА Василем Володіним.

  Метою заходу було сформувати спільне бачення та визначити план дій, необхідних для організації меблевих кластерів у регіонах України, враховуючи Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки, розроблену Мінрегіоном, та спираючись на позитивний досвід роботи УАМ та «Кроноспан УА».

  Учасники зустрічі обговорили стан меблевої галузі України та її експортний потенціал, формати ефективної співпраці з донорськими організаціями та державними установами, результати роботи підприємства у Волинській області, а також будівництво нового заводу на Рівненщині та плани щодо створення логістичного хабу в Київській області. Міністр розвитку громад та територій України наголосив на важливості підтримки інвестиційного клімату в регіонах України, а також налагодженні економічного партнерства з успішними підприємствами, які створюють робочі місця для українців та сприяють розвитку економіки в цілому.

  Напередодні відбувся візит Міністра на Волинь, у ході якого він відвідав підприємство у місті Нововолинськ. Олексій Чернишов зауважив, що «створення додаткових робочих місць, офіційне працевлаштування та гарантована ринкова платня перешкоджає відтоку кваліфікованої робочої сили за кордон. Завдяки прямому працевлаштуванню одного працівника роботою забезпечуються майже десяток інших людей, зайнятих у лісозаготівлі, прокладанні лісових доріг, ремонтних роботах. Таким чином, завдання Мінрегіону – забезпечити мультиплікацію подібних підприємств та підтримати з боку держави створення нових форматів: таких як кластери та хаби. На рівні ОДА така підтримка має бути забезпечена Агенціями регіонального розвитку».

  «Київська область готова забезпечити всебічну підтримку та виступити в ролі надійного партнера. Київщина потребує нових потужних хабів, кластерів та логістичних центрів; переконаний, що це підсилить позиції області як інвестиційної вітрини держави та створить сприятливі умови для стабілізації соціально-економічного рівня регіону», - зауважив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

  Довідково

  Підприємство Kronospan UA є одним з найбільших в Україні виробників листових матеріалів на основі деревини - ламінованих і шліфованих ДСП. Діяльність підприємства Kronospan UA починається з 2004 року, коли Група Kronospan приступила до будівництва заводу на території колишньої бавовняної фабрики в місті Нововолинську. На сьогодні компанія розробляє концепцію меблевих кластерів у Нововолинську, Рівному та логістичного хабу в Калинівці Київської області.

  Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій групи Кronospan у розвиток промисловості України складає 400 млн євро.

  Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) об’єднує 238 компаній, що працюють на меблевому ринку України, – це провідні виробники, продавці, виставочні компанії і профільні видання. Головною метою Української Асоціації Меблевиків є визнання меблевої галузі однією з пріоритетних в економіці України та збільшення потужностей національних виробників та експорту продукції.