• In English
 • У Міноборони вшанували загиблих українських воїнів
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 лютого 2019 року о 16:04

  Сьогодні, 22 лютого, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У заході на території Міністерства оборони України взяли участь рідні загиблих українських Героїв, керівництво Міністерства оборони України і Генерального штабу ЗС України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти одного із навчальних закладів столиці.

  Також вшанувати загиблих українських Героїв прийшли представники іноземної делегації, які беруть участь у семінарі з питань протидії гібридним загрозам та стратегічним комунікаціям, що проходить у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта.

  Сьогодні, 22 лютого, Дзвін Пам’яті пролунав чотири рази…

  Цього дня у 2015 році перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну:

  • Старший сержант СУХАЦЬКИЙ Леонід Андрійович
  • Солдат ВАКОЛЮК Володимир Павлович
  • Солдат КРЕВОГУБЕЦЬ Ярослав Іванович.

  У 2018 році від підступного окупанта загинув Сержант СЕРБІН Ілля Тарасович.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали своє життя за майбутнє України!

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Зала Пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

  У середині Зали Пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу Пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.