• In English
 • У Міноборони назвали 5 головних переваг Рамкової угоди між міністерствами оборони України та США
  Міністерство оборони України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 18:12

  Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США є документом спільної оборонної політики, який визначає цілі, відповідно до існуючих між Україною та США документів, які сторони спільно зобов’язуються реалізовувати. Тому її не можна вважати політичною декларацією або протоколом.

  Про це зазначив заступник директора департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Олександр Буняк. За його словами, ця Угода уповноважує до укладання відповідних контрактів, проведення спільних навчань, участі в операціях, створення нових інституцій та нових спроможностей.

  «Це те, що ми можемо робити спільно, використовуючи як національні ресурси, так і застосовуючи безпекову допомогу, яка надається нашим стратегічним партнером – США», - зазначив Олександр Буняк.

  Заступник директора департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України назвав 5 головних переваг Рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США:

  Перше – це зосередження всіх ресурсів безпекової допомоги на посиленні здатності України щодо відбиття агресії Російської Федерації. США вже понад 7 років допомагають нам матеріально та ресурсами щодо стримування російської агресії. З 2014 року надано допомоги на суму понад 2,5 млрд дол. І останнім очевидним прикладом стало нещодавнє прийняття рішення Президентом США про виділення додаткових 60 млн дол. Ці кошти будуть конкретно спрямовані на закупівлю боєприпасів, засобів захисту, засобів евакуації, що вкрай необхідні українському війську, яке виконує завдання на сході України.

  В Рамковій угоді відображено, що США готові робити більше: спрямовувати безпекову допомогу і ресурси Україні на протидію російській агресії та наближати відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

  Друге – США, як один із засновників ООН і НАТО, як учасник клубу потужних держав у форматі G7, готові і надалі підтримувати нас в прагненні щодо набуття повноправного членства в Північноатлантичному Альянсі. І це не про декларативні плани, не про статус і не про нові методики. Це саме про набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного Договору з тим, щоб гарантовано забезпечити у майбутньому безпеку та недоторканність України.

  Третє – безперечно, основним завданням Збройних Сил України є оборона нашої держави в повітрі, на морі, на суходолі, в кіберпросторі. Рамкова угода окреслює, що безпекова допомога США спрямовуватиметься пріоритетно на виконання цих завдань Збройних Сил України. З цією метою основна увага в документі також приділяється саме розвитку спроможностей ЗСУ.

  Для досягнення цілей передбачено не лише отримання матеріальних ресурсів, а й підготовку та навчання українських військових, впровадження нових принципів НАТО у діяльність Збройних Сил, підготовки майбутніх лідерів у рамках програми міжнародної освіти та підготовки, а також набуття взаємосумісності через спільні дії під час навчань, тренувань та операцій.

  Четверте – Сполучені Штати Америки готові співпрацювати з нами в реалізації положень стратегії реформування оборонно-промислового комплексу, розвивати військово-технічне співробітництво, співпрацювати у сфері науки та технологій. Йдеться про передові технології, інноваційні рішення, доступ до кращих бізнес-практик, застосування нових принципів та процедур у вітчизняному оборонно-промисловому комплексі, які включають сучасні підходи до забезпечення життєвого циклу озброєння.

  Відповідно, це дозволить вітчизняній оборонній промисловості розвиватись і ефективніше забезпечувати Збройні Сили сучасним озброєнням та військовою технікою. Також створить умови для піднесення рівня української промисловості, виходу на вітчизняні та світові ринки, володіючи кращими оборонними технологіями.

  У розвиток попередньої тези – Україна будує літаки, має серйозний космічний потенціал, активно й стрімко розвивається і має потенціал у сфері ІТ. Ми можемо робити серйозні спільні речі спільно зі Сполученими Штатами. Угода дозволяє розвивати співпрацю у сферах кіберзахисту й розвитку кібервійськ, захисту критичної інформаційної інфраструктури.

  П’яте – Україна та США посилять співпрацю розвідувальних співтовариств обох країн з метою прогнозування загроз та визначення варіантів щодо їх нейтралізації, а також працюватимуть у сфері космічних технологій.