• In English
  • У Мінагрополітики обговорили стан та подальші напрями співпраці з ФАО

    У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч заступника Міністра Олени Ковальової з  Регіональним координатором стратегічних програм Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Раймундом Йеле.

    Участь у зустрічі взяли також координатор програм ФАО в Україні Хушнід Саттаров, координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, директор Департаменту міжнародного співробітництва Мінагрополітики Олександр Романовський, заступник Голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко.

    Під час зустрічі було обговорено стан та подальші напрями співпраці з ФАО, зокрема, розробки Рамкової програми співробітництва з організацією на 2020-2022 рр.

    «Для України є важливим продовжити співпрацювати з ФАО за визначеними у Рамковій програмі ФАО напрямами, а також розширити їх актуальними питаннями при розробці нового стратегічного документу на 2020-2022 рр.  Зокрема, йдеться про питання змін клімату, розвитку тваринництва та сільської місцевості», – зауважила заступник Міністра Олена Ковальова.

    В свою чергу, представники ФАО висловили готовність до співпраці в сфері виконання Рамкової програми співробітництва та наголосили на необхідності скоординованого підходу до визначення пріоритетних напрямків співпраці на наступний трирічний період.

    Нова Рамкова програма співробітництва на наступний трирічний період (2020-2022 роки) буде підписана в кінці року. Напрацювання документа буде гармонізовано з програмою в рамках партнерства ООН та України. При напрацюванні програми буде зберігатися принцип найбільшої актуальності та вузької спеціалізації питань.

    Довідково

     На сьогодні за підтримки ФАО в Україні реалізується 14 проектів технічної допомоги, 4 з них спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку. Велика частина проектів пов'язана з наданням технічної допомоги Мінагрополітики в напрямку розвитку сільського господарства та сільських територій; вдосконаленні системи якості й безпечності харчової і сільськогосподарської продукції та гуртових ринків, експорт продукції садівництва, консолідації земель, посилення можливостей національної фітосанітарної системи, а також є гуманітарні проекти ФАО в Східних регіонах України.