• In English
 • У Мінагрополітики обговорили стан реалізації проектів ФАО в Україні 2017 року та плани на 2018-2019 роки

  20 грудня відбулася зустріч під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) з метою обговорення поточних проектів, що реалізуються за участі ФАО в Україні та планів на 2018-2019 роки.

  У ході зустрічі представники ФАО детально розповіли про хід виконання та результати кожного із діючих проектів на території України. Окрім того, було представлено політику ФАО щодо комунікацій з громадськістю та партнерами, чітко визначивши офіційні канали інформування.

  Наступні два роки в Рамковій Програмі Співробітництва робота буде акцентована на ветеринарних та фітосанітарних аспектах, гармонізації стандартів на харчові продукти, розробці норм та правил, що регламентують гігієнічні вимоги до переробки харчових продуктів, рекомендації щодо дотримання стандартів, у тому числі в рибному господарстві; підтримці малих господарств; розвитку аквакультури та простежуваності походження водних біоресурсів; підтримці  сільськогосподарської кооперації; відновленні лісових ландшафтів; стійкому управлінні земельними ресурсами; питанні сільськогосподарського перепису; розробці та впровадженні програм шкільного харчування із залученням місцевих фермерів.

  «Напрями співпраці ФАО та України на наступні два роки стануть логічним продовженням роботи, здійсненої протягом 2016-2017 років та спрямовані на досягнення двох регіональних цілей ФАО – щодо сприяння розвитку ринків та підсилення спроможності малих та середніх сільськогосподарських виробників. Новацією стане більша увага до агроекологічних питань та впливу змін клімату на сільське господарство», - зауважила заступник Міністра Олена Ковальова.

  Наприкінці зустрічі учасники висловили пропозиції щодо подальшої співпраці у визначених питаннях та домовились про наступні зустрічі з робочими групами проектів.

  Довідково

  Проекти ФАО, які реалізуються, передбачають:

  - продовольчу допомогу у формі с/г в Донецькій та Луганській областях;

  - постачання насіння на територію, постраждалу внаслідок конфлікту на сході України;

  - комплексне управління природними ресурсами та боротьбу з деградацією ґрунтів у степовій та лісостеповій зонах України;

  - технічну підтримку та підтримку політики Мінагрополітики з метою реалізації Стратегії розвитку сільського господарства і сільських районів;

  - координацію національної системи продовольчої безпеки для продуктів рибальства в Україні для руху в напрямку гармонізації з Європейським Союзом;

  - підтримку статистики у сільському господарстві України;

  - підтримку технічного та законодавчого потенціалу для адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;

  - зміцнення потенціалу національної служби фітосанітарного контролю;

  - збереження і розвиток поголів’я великої рогатої худоби.

  - сприяння ефективного діалогу в Україні у секторі м’ясних продуктів;

  - підтримку розвитку асоціацій у агробізнесі Україні;

  - зниження ризиків та підвищення обізнаності про АЧС: Фаза ІІ;

  - підтримку розвитку сільськогосподарських кооперативів;

  - підтримку українського експорту.