• In English
 • У Львові відбувся регіональний Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» – план дій на 2018 – 2020 роки»
  опубліковано 07 вересня 2018 року о 17:20

  6 вересня 2018 р. у м. Львові відбувся регіональний Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» – план дій на 2018 – 2020 роки», участь у якому взяли понад 80 громадських активістів, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з Львівської, Волинської, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

  Учасників Форуму у відеозверненні привітала Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, секретар Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Вона, зокрема, відзначила важливість інформування про Ініціативу не лише на національному, але й на місцевому рівні, оскільки багато впроваджених в її рамках інструментів вже впливають на життя громадян, наприклад, електронні послуги, петиції, система публічних закупівель «Прозорро» та ін.

  Також вона підкреслила, що забезпечення відкритості органів виконавчої влади – нелегкий процес. «Але там, де є більша відкритість, громадяни розуміють, чому і над чим працюють органи влади, розвивається партнерство між цими органами та заінтересованими сторонами, що в кінцевому підсумку приводить до прийняття більш якісних державних рішень, які відповідають інтересам громадян», – наголосила Наталія Окша.

  У свою чергу керівник відділу ПРООН в Україні зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування Маркус Бранд у вітальному виступі наголосив, що Уряд України та громадянське суспільство можуть створювати ефективні партнерські відносини, застосовуючи сучасні технології, щоб якнайкраще обслуговувати громадян. «Ми заохочуємо організації громадянського суспільства та державні органи влади спільно співпрацювати над реалізацією Плану дій щодо Партнерства «Відкритий Уряд» на 2018 – 2020 роки», – підкреслив він.

  Більш детально з Ініціативою «Партнерство «Відкритий Уряд» учасників Форуму ознайомила головний спеціаліст Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Анна Пахно. Так, вона розповіла про ряд особливостей Ініціативи (партнерство Уряду та громадянського суспільства на усіх етапах реалізації, особлива система звітування – урядова самооцінка та Незалежний механізм звітування, можливість кожної країни досягнути поступу в пріоритетній для себе сфері, враховуючи національний контекст). Окрема увага була приділена субнаціональній програмі «Партнерства «Відкритий Уряд», до якої можуть приєднатися місцеві громади.

  Крім того, Анна Пахно розповіла про підготовку нового (четвертого) національного плану дій України в рамках Ініціативи. Зокрема, про тісне партнерство із заінтересованими інститутами громадянського суспільства, проведені громадські обговорення, у т. ч. у форматі «світового кафе», громадське голосування за пріоритетні заходи за допомогою спеціалізованого сайту www.discuto.io.

  Організатори Форуму – громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» у партнерстві з Департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та за підтримки ПРООН в Україні.