• In English
 • Мета держави - забезпечити сприятливі умови для розвитку креативних індустрій, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 07 вересня 2018 року о 16:51

  «Щороку Україна підвищує свої позиції в рейтингу «Глобальний індекс інновацій». Нашими потужними сторонами є продукування нових знань, креативність в онлайн-просторі, володіння нематеріальними активами. Міжнародне визнання засвідчує великий творчий потенціал українців, тому мета держави - підтримати ініціативність своїх громадян і забезпечити сприятливі умови для розвитку креативних індустрій», - сказав Міністр культури України Євген Нищук під час панельної дискусії «Переосмислення ролі культури у розвитку держави», яка відбулась у рамках ІІІ Форуму креативних індустрій.

  Як зазначив Євген Нищук, проведення такого Форуму слугує сигналом того, що Україна потребує нового бачення культури, не обтяженого нав’язаним історичним спадком. І ця нова модель культури має поєднувати автентичні національні риси творчості зі світовими та загальноєвропейськими цінностями.

  За його словами, Міністерство культури України активно працює в напрямку розвитку креативних індустрій і формування умов для креативної економіки. Цього літа до Закону України «Про культуру» було додано визначення «креативні індустрії», що створює підґрунтя для подальшої законодавчої підтримки креативних підприємців. Також проводяться державно-приватні консультації з представниками креативних індустрій, що значно посилює інституційну спроможність цього сектору.

  «Ми маємо сформувати - і  формуємо - нові цілі розвитку культури, варто змінити настанову буденного мислення: розглядати культуру не просто як сукупність театрів і музеїв, а як наскрізний наратив, що зустрічається на будь-якому рівні людського буття, як креативність, що застосовується в будь-яких сферах. Нове розуміння культури полягає в її доступності та близькості будь-якому громадянину, в синергії, яку вона утворює з іншими галузями, в усіх можливостях, які вона пропонує кожній людині через посередництво абсолютно різних інструментів: від коміксів до високого мистецтва», - наголошує Євген Нищук.

  На його  думку, для формування нової моделі культури необхідна постійна співпраця з медіа. Ефективна та креативна робота з ньюзмейкерами через засоби культурної і мистецької аналітики та представлення української культури у світі як самодостатньої й оригінальної. Потребують переосмислення способи фінансування культури, включно зі стимулюванням комерційного сектору креативних індустрій та заохоченням креативного підприємництва. Окрім того, не можна ігнорувати багатогранність культурних ідентичностей, домівкою для яких стала Україна: міста, села, унікальні зразки культурної спадщини, творчість різних національностей.

  «Варто говорити про культури, заохочуючи множинність форм культурного вираження. Мобільність і гнучкість, інклюзія та розмаїття -  саме  цим ми маємо  керуватись під час провадження культурної політики», - зазначає Міністр культури України.

  Панельна дискусія «Переосмислення ролі культури у розвитку держави» відбулась у перший день ІІІ Форуму креативних індустрій, який присвячений питанням успішного впровадження інновацій для бізнесу, пошуку партнерів та розвинення українського інтелектуального продукту. Її учасниками також стали народний депутат України Сергій Тарута та український художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

  ІІІ Форум креативних індустрій триватиме 7-8 вересня в столичному  НСК «Олімпійський» та включає в себе серію освітніх заходів, відеопоказів, конкурсів та виступів, організованих офіційним Представництвом міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions в Україні та партнерами. Цього року Форум проходить під гаслом «Ефект Медичі» та  традиційно розбитий на 6 тематичних блоків, які охоплюють понад 16 креативних та інтелектуальних напрямків діяльності креативних індустрій. Серед них «Маркетинг і комунікації», «Стартапи і технології», «Бізнес та інновації», «Творчість і дизайн», «Культура і життя», «Суспільство і держава».