• In English
 • У Львові поліцейські організували майстер-клас з вишивки для дітей-переселенців
  Національна поліція України, опубліковано 18 травня 2022 року о 10:42

  З нагоди Дня вишиванки ювенальні поліцейські та інші співробітники поліції Львівщини разом з майстринею Тетяною Зез організували та провели заняття з вишивки для дітей, які змушені були покинути свої домівки через активні бойові дії.

  Майстриня розповіла діткам про традиції та особливості орнаменту вишивки у різних регіонах України, значення кольорів та візерунків. Дітки спільно з поліцейськими опановували різні стилі вишивки. Хтось робив це вперше, а хтось – створював нові образи.

  Цікавою є й історія майстрині. Тетяна переїхала до Львова з Донецької області ще перед подіями 2014 року. Вже понад 10 років вона вивчає українську вишивку, вишиває сама. Майстриня ознайомила усіх присутніх з дослідженням українських орнаментів, яке свого часу зробила відома  українська письменниця, етнографіка, громадська діячка Олена Косач, що працювала під творчим псевдонімом «Олена Пчілка». Також майстриня розповіла про вишивку в одязі видатних українців.

  Діти, які пережили жахіття війни, з задоволенням занурилися у світ української вишивки. Кожен обрав  свої символи, свої кольори, кожен намагався висловити за допомогою візерунку найпотаємніші мрії та сподівання. Адже це не просто нитки на тканині – це символ, який зберігає наше коріння та ідентичність, душу нашого народу, це наш оберіг.