• In English
 • У Лондоні розпочалося засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття"
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 08 грудня 2017 року о 18:05

  Сьогодні, 8 грудня, у Лондоні (Великобританія) розпочалося чергове робоче засідання Асамблей вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки за участю української офіційної делегації.

  Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

  Він зазначив, що на початку засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» її члени позитивно оцінили активність України протягом останнього часу щодо виконання взятих на себе зобов’язань.

  «Так, 1 грудня Уряд виконав останнє і важливе зобов’язання, ухваливши рішення про сплату внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття». Йдеться про близько 300 млн гривень. Цим рішенням ми у повному обсязі виконали всі взяті на себе фінансові зобов'язання. Наші партнери зараз позитивно відзначають активність України та її послідовність у виконанні взятих зобов’язань», - сказав Остап Семерак. 

  Очікується, що в ході засідань делегація України доведе до відома Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки останню оновлену інформацію про стан реалізації проектів на  ЧАЕС.

  «Україна підтверджує, що вона є надійним партнером і заінтересована у посиленні екологічної безпеки не лише на своїх територіях, а й на всьому європейському континенті», - резюмував Остап Семерак.

  Довідково

  Міжнародний Чорнобильський фонд «Укриття» (The Chernobyl Shelter Fund) було створено при Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою реалізації проекту будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК або Арки) над «саркофагом», зведеним над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС у 1986 році. Восени 1997 року було створено Асамблею донорів Чорнобильського фонду «Укриття». Варто зазначити, що протягом першого місяця про свої донорські зобов’язання заявили 20 країн та Європейський Союз. Сьогодні Асамблея донорів об’єднує 28 країн світу. Фондом керує ЄБРР, який звітує перед країнами-донорами про використання коштів на засіданнях Асамблеї донорів ЧФУ.

  ЄБРР є розпорядником фонду «Рахунок ядерної безпеки», який було створено на пропозицію країн Великої сімки у квітні 1993 року, а через три роки – у квітні 1996 року – строк було подовжено. Ці кошти призначені для підвищення безпеки та виведення з експлуатації атомних об'єктів у Болгарії, Литві, Росії та Україні. Цей фонд фінансує у вигляді грантів технічне вдосконалення безпеки об'єктів атомної енергетики, особливо тих, у функціонуванні яких є великий ризик. Донорами фонду є Бельгія, Велика Британія, Данія, ЄС, Італія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Японія.