• In English
 • У Лондоні розпочалося чергове засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття»
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 20 липня 2018 року о 18:50

  Сьогодні, 20 липня, у Лондоні (Великобританія) розпочалося чергове робоче засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та донорів Рахунку ядерної безпеки. У заході бере участь українська офіційна делегація під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

  Учасники засідання позитивно оцінили активність України щодо виконання взятих на себе зобов’язань із посилення екологічної безпеки у зоні відчуження.

  Зокрема, на Асамблеї обговорювалося завершення будівництва та введення в експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2.

  «Сьогодні на засіданні Асамблеї ми говорили про важливі проекти у зоні відчуження, які зараз перебувають на стадії реалізації. Маю на увазі об’єкти інфраструктури для поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами, такі як СВЯП-2», - прокоментував Остап Семерак.

  Він зазначив, що введення в експлуатацію цього сховища дозволить перевезти відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища (СВЯП – 1) та продовжити роботи зі зняття з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС.

  «Зараз на СВЯП-2 тривають «холодні» випробування та пусконалагоджувальні роботи. Маю надію, що компанія-підрядник завершить всі роботи вчасно, як і планувалося», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів України.

  Він також зазначив, що Україна й надалі буде виконувати взяті зобов’язання із реалізації безпекових проектів на Чорнобильській АЕС. Зокрема, Урядом передбачено на цей рік забезпечення відповідного фінансування видатків на експлуатацію об'єктів, побудованих за кошти міжнародної технічної допомоги.

  «Члени Асамблеї, а це представники близько 30 країн, які допомагають нашій країні долати наслідки техногенної катастрофи, відзначають прогрес України щодо виконання взятих на себе зобов’язань. Я хотів би подякувати країнам-донорам за багаторічну величезну допомогу, що вони не залишають Україну сам на сам у цій ситуації. Насправді, йдеться про безпеку цілого континенту», - резюмував Міністр.

  Також він повідомив, що в березні цього року Україна отримала Сертифікат про відповідність закінченого будівництва об'єкта Заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

  Довідково

  Міжнародний Чорнобильський фонд "Укриття" (The Chernobyl Shelter Fund) було створено при Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою реалізації проекта будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК або Арки) над «саркофагом», зведеним над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС у 1986 році. Восени 1997 року було створено Асамблею донорів Чорнобильського фонду «Укриття». Варто зазначити, що протягом першого місяця про свої донорські зобов’язання заявили 20 країн та Європейський Союз. Сьогодні Асамблея донорів об’єднує 28 країн світу. Фондом керує ЄБРР, який звітує перед країнами-донорами про використання коштів на засіданнях Асамблеї донорів ЧФУ.

  ЄБРР є розпорядником фонду "Рахунок ядерної безпеки", який було створено на пропозицію країн Великої сімки у квітні 1993 року, а через три роки – у квітні 1996 року – строк було подовжено. Ці кошти призначені для підвищення безпеки та виведення з експлуатації атомних об'єктів у Болгарії, Литві, Росії та Україні. Цей фонд фінансує у вигляді грантів технічне вдосконалення безпеки об'єктів атомної енергетики, особливо тих, у функціонуванні яких є великий ризик. Донорами фонду є Бельгія, Велика Британія, Данія, ЄС, Італія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Японія.