• In English
 • У Києві відбулася конференція «Штучний інтелект і дезінформація: викриття цифрової пропаганди»

  У Києві відбулася конференція «Штучний інтелект і дезінформація: викриття цифрової пропаганди».  З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. 

  «Тема дезінформації є однією з найважливіших в діяльності Міністерства як після початку повномасштабного вторгнення, так і до цього. Це топ пріоритет для нас. Тому сьогоднішній захід безперечно є важливим, оскільки дає можливість обговорити ці пріоритетні питання. Ключовий документ, з яким ми працюємо, — Стратегія інформаційної безпеки та план заходів до неї передбачає низку стратегічних цілей, які стосуються сьогоднішнього заходу», — сказав Тарас Шевченко.

  Він також наголосив, що для нас інформаційна безпека це, окрім протидії дезінформації, також і захист прав журналістів, свобода слова, доступ до публічної інформації, і ці цілі і заходи також в Стратегії інформаційної безпеки.

  Заступник Міністра культури та інформаційної політики також взяв участь у панельній дискусії на тему «Дезінформація ШІ — етичне та правове регулювання в Україні та ЄС». 

  Під час дискусії обговорювалась роль соціальних мереж та інтернету в поширенні дезінформації. Також говорили питання про правові та етичні аспекти дезінформації за допомогою штучного інтелекту та заходи, вжиті українським Урядом для вирішення питань етики ШІ.

  Конференцію було організовано Інститутом інноваційного врядування за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, а також у партнерстві із Національним проектом з медіаграмотності «Фільтр», The University of Edinburgh, DCN Global, Forum Apulum. Захід містив дві дискусійні панелі, а також нетворкінг-сесію, яка дала можливість для відвідувачів, як офлайн, так і онлайн, взаємодіяти, обговорювати та спілкуватися з експертами та іншими учасниками.