• In English
  • У Києві презентували фотопроект «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна»
    Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 10 травня 2023 року о 17:31

    Сьогодні у Медіацентрі УКРАЇНА – УКРІНФОРМ відбулася презентація фотопроекту «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна».

    Захід був присвячений обговоренню участі прикордонників та прикордонниць у відбитті збройної агресії росії проти України, питань подолання гендерних стереотипів, забезпечення можливостей поєднання службових і сімейних обов’язків у військових і правоохоронних органах.

    «Сьогодні маю честь презентувати унікальний фотопроект Держприкордонслужби, який не може не зачепити серця мільйонів наших громадян України. У ці важкі, трагічні для України часи, коли наші хлопці і дівчата боронять рідну землю, нам було вкрай важливо підкреслити та висвітлити роль прикордонника та прикордонниці у запеклій боротьбі з ворогом. Дякую усім причетним, хто доклав зусиль до цього фотопроекту», - сказав заступник Голови Державної прикордонної служби України Сергій Сердюк, відкриваючи захід.

    Фотовиставку приурочено до Дня матері та Дня батька, які традиційно відзначають в Україні.

    «Наші фотокартини вже роз’їхалися містами України для того, аби якнайбільше наших громадян побачили ці світлини. 10 чоловіків та 10 жінок військовослужбовців – 20 історій про страх, сум, розпач, нерозуміння, розлуку, але про боротьбу, безмежну любов, вірність і надію. Основною метою було привернути увагу наших громадян, а також міжнародної спільноти до надважливих речей. Основне це те, що наші хлопці і дівчата руйнують гендерні стереотипи щодо ролі і місця жінки і чоловіка у вихованні дітей і захисті батьківщини», - зазначила помічник Голови Державної прикордонної служби України з гендерних питань Олеся Клименко.

    «Ця виставка є прикладом візуалізації, де суспільство має побороти ті гендерні стереотипи, які у нас існують. Чоловіки та жінки сьогодні пліч-о-пліч, поряд працюють, боронять нашу країну і наближають нашу перемогу. Надзвичайно важливо в службі, яка відрізняється від цивільного життя, побачити ті відмінності, які існують між чоловіками і жінками і допомогти адаптуватися, розробити відповідні умови, структуру тощо. Я хочу показати, що ті практичні кроки, які на сьогодні здійснені, вони не відірвані і не є самі по собі, а є частиною реалізації Державної гендерної політики, за що дякуємо Державній прикордонній службі, яка є флагманом у цьому», - зазначила керівник апарату Урядової уповноваженої з гендерної політики Надія Зосім.

    Більше – на сайті Держприкордонслужби.