• In English
 • У конкурсі на посади в центральному апараті ДБР визначено 180 переможців
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 14 серпня 2018 року о 12:59

  Обрано 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань: 126 слідчих та 54 державних службовців (головні та провідні спеціалісти). 39 посад залишилися вакантними – на них буде оголошено повторний конкурс.

  Усього до конкурсу було допущено 1646 кандидатів, які подали більше 5 тис. пакетів документів на різні посади. Кандидати склали кваліфікаційній іспит (тестування на знання законодавства та співбесіди). Ті, хто подолали прохідний бал, були допущені до наступних етапів конкурсу: психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфу та співбесіди.

  Співбесіди пройшли 441 кандидатів на посади слідчих, 356 – на посади державних службовців.

  Формування слідчих підрозділів

  За результатами конкурсу забезпечено кадрами 3 управління досудового розслідування центрального апарату ДБР. Конкурс було оголошено на 152 посад слідчих, обрано – 126 переможців, 26 посад залишилися вакантними. З 6 посад спеціалістів слідчих управлінь обрано одного переможця конкурсу.

  До першого управління — з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції — оголошено конкурс на 57 посад, обрано – 48 осіб. До другого – з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя: оголошено – конкурс на 57 посад, обрано – 47 осіб. До третього – управління з розслідування військових злочинів за результатами конкурсу – заповнено 31 з 38 вакансій.

  Дотримання квотного принципу

  У конкурсі на 102 посади слідчих ДБР взяли участь кандидати, які вже працюють слідчими в інших правоохоронних органах. Серед них обрано 80 переможців. Для кандидатів, які не працювали слідчими протягом останнього року, відбувся конкурс на 50 посад. Серед них обрано 46 переможців.

  У центральному та семи територіальних управліннях ДБР передбачено 383 посади слідчих: 152 посади в центральному апараті та 231 посада – в територіальних органах. Згідно зі встановленими законом квотами, 48,6% слідчих ДБР обираються з тих, хто працює на посадах слідчих правоохоронних органах, 51,4% – не працює на посаді слідчого. При цьому квоти для центрального апарату та територіальних органів відрізняються – у територіальних управліннях для 64% слідчих не вимагається стаж роботи взагалі, 36% - це діючі слідчі у правоохоронних органах. Водночас, у центральному апараті – 33% не повинні працювати на посадах слідчих протягом останнього року, а 67% - це діючі слідчі.

  Інфографіка конкурсу

  Результати конкурсу на 219 посад центрального апарату ДБР 

  Конкурс на посади слідчих центрального апарату ДБР