
У Києві завершився науково-практичний семінар щодо аспектів гібридної війни РФ проти України
У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського завершено науково-практичний семінар «Дослідження аспектів гібридної війни Російської Федерації проти України» за участю представників від Національного університету оборони Швеції.
В роботі семінару також взяли участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста, Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету.
Протягом трьох днів, з 20 по 22 березня, відбулися дискусії під час виступів учасників семінару та їх роботи в синдикатах. Зокрема, щодо діяльності цивільно-військового співробітництва як відповіді на виклики гібридної війни, інформаційної боротьби, міжнародного досвіду протидії гібридним загрозам та інші.
З цікавою та змістовною доповіддю про мандат та завдання місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні виступив представник місії в Збройних Силах України пан Майкл Пімбл. Зокрема, було відзначено досягнення МКЧХ на сході України з допомоги місцевому населенню, відновлення інфраструктури, підтримання охорони здоров’я, економічної безпеки та інших важливих питань.
«Для України наш спільний захід є знаковим, адже під егідою Кабінету Міністрів створена платформа «Україна – НАТО» щодо протидії гібридній війні. Тож наш семінар є однією з складових цієї протидії, ‒ зазначив заступник начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.
У свою чергу керівник іноземної делегації полковник Ханс Гранлунд наголосив, що інформація, з якою ознайомилися шведські офіцери під час заходу, надзвичайно корисна для розуміння ними воєнно-політичної обстановки в Україні та навколо неї. Він також висловив вдячність керівництву університету за змістовний та вкрай актуальний семінар, який було організовано на високому рівні.
Представники Національних університетів оборони України та Швеції висловили зацікавленість у продовженні співпраці у майбутньому та участі у майбутніх заходах щодо дослідження гібридних конфліктів сучасності.