• In English
 • У Києві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
  Міністерство культури України, опубліковано 21 лютого 2019 року о 12:29

  У Києві у 5-ту річницю розстрілів, на Майдані Незалежності, відбулися пам’ятні заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні.

  Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що цей день є одним із найбільш знакових і пам'ятних дат в історії України.

  «Минуло 5 років – ми нічого не забули і ще більше ствердилися у розумінні великої місії наших Героїв, які в ХХІ сторіччі, в самому центрі Європи, віддавали свої життя за одвічні людські  цінності: за Гідність, Свободу і Незалежність своєї країни. Я переконаний, що вони нас бачать, чують, споглядають за нами та накладають відбиток на нашу відповідальність за власні вчинки. Вони поставили дуже високу планку, якої кожен з нас має прагнути. Разом з тим ми сьогодні, на п’яту річницю, можемо сказати, що пройшли тест на вміння не тільки пам’ятати, а й цінувати та шанувати вчинки наших Героїв. Ми були свідками та учасниками цих доленосних подій, і саме ми своїми діями і вчинками маємо не допустити, щоб хтось применшив або спотворив вагу внеску Героїв Небесної Сотні, – сказав Євген Нищук. – Їхня самопожертва змінила нашу країну, привела до її тектонічних змін, довела, що українські Герої здатні віддавати життя за свою країну. Ми завжди маємо пам’ятати, що українська нація пройшла хрещення вогнем та окроплена кров’ю Героїв Майдану і тисячами тих, хто зараз боронить її на сході країни. Наше завдання передати нащадкам  трагізм, біль та велич наших Героїв, які зберегли для нас свободу і подарували  вільне майбутнє».

  У Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній відслужив панахиду за загиблими під час Революції Гідності.

  У рамках проекту «Сторожа» у Будинку профспілок відбувся перформанс Вікторії Романчук «Час згадати».

  Пам’ятні заходи продовжилися презентацією Національним музеєм Революції Гідності книжки та відеопроекту про Героїв Небесної Сотні й учасників революції 2013-2014 років. Це перший том трикнижжя «Небесна Сотня. Життєписи» Світлани Терейковської – нариси-життєписи тридцяти п'яти яскравих доль активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії.

  Відеопроект «Характери гідності» режисера Дарини Кульчицької складається із серії роликів про те, якими Герої Майдану були в житті: короткі історії про їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення. Оповіді, розказані найближчими родичами, покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження. Зйомки проекту тривають, наразі оприлюднено 19 відеоісторій.

  У колонному залі КМДА на вшанування Героїв Небесної Сотні відбулася пам’ятна зустріч «Свічка пам’яті».

  Заходи продовжилися концертом Камерного дівочого хору КССМШ-інтернату ім. М. В.Лисенка та Юнацької капели бандуристів «Авангард-folk» Ямпільської дитячої музичної школи Вінницької області, присвяченим п’ятій річниці Революції Гідності та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  На Алеї Героїв Небесної Сотні на  вечірньому небі в пам'ять про 107 Героїв Небесної Сотні засвітилися уже традиційні Промені гідності. До всіх українців звернулися Міністр культури України Євген Нищук, генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, голова громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні» Володимир Бондарчук, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович і голова Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані Павло Сидоренко.

  «Промені гідності будуть бити з тих місць, де обірвалося земне життя наших Героїв, але одночасно – це символічний зв'язок, який єднає нас, накладає на нас велику відповідальність – торувати та будувати шлях Свободи і Гідності, за який вони віддали найдорожче»,  – зазначив Міністр культури України Євген Нищук. 

  У Будинку звукозапису Українського радіо також був представлений аудіопроект «Шлях до Свободи», створений на основі пісень гурту «Тельнюк: Сестри» та текстів з книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву», зворушливих історій учасників Революції Гідності, кожна з яких передавала біль втрат та непохитну віру в Україну та нашу спільну перемогу.

  У проекті взяли участь: «ТЕЛЬНЮК: Сестри», Міністр культури України Євген Нищук, український актор Назар Стригун, скрипаль та композитор Ескендер Бекмамбетов, Симфонічний оркестр та Хорова капела Національної радіокомпанії України, диригент — Володимир Шейко.