• In English
 • Найкращою зброєю України в протистоянні з РФ є успішні реформи, – директор з політичних питань Комітету з питань Збройних Сил Сенату США
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 лютого 2019 року о 13:56

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з делегацією Комітету з питань Збройних Сил Сенату США на чолі з його директором Томасом Гоффусом, який раніше також був заступником Міністра оборони США з питань політик ЄС та НАТО (2017-2018 рр.).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала американській стороні за послідовну підтримку України з боку Конгресу США, зокрема, за рішення США у 2019 році збільшити суму коштів на реалізацію програм допомоги нашій державі, що суттєво посилить здатність України протистояти російській агресії. Також вона закликала не припиняти тиск на РФ шляхом санкцій, особливо через її дії в міжнародних водах біля Керченської протоки.

  «Агресивні дії Росії проти України в акваторії Чорного моря підривають регіональну та міжнародну безпеку і є викликом для міжнародного права та відповідних двосторонніх угод. Однозначно такі дії вимагають посилення міжнародного тиску на Кремль. Очікую на пильну увагу з боку США до цієї ситуації та подальшого засудження російського збройного нападу на українських моряків біля Керчі», – зазначила вона.

  Своєю чергою Томас Гоффус запевнив, що США повністю підтримують Україну у намаганнях здійснити демократичні реформи, попри тиск Російської Федерації, та високо оцінив прогрес, досягнутий Україною.

  «Україна зайняла правильну позицію і рухається у правильному напрямі. Ми переконані, що у протистоянні з РФ стратегічно найкращою зброєю є успіх України, і ми маємо намір зробити значні інвестиції в це. Весь світ побачив, що дії Росії біля Керченської протоки були провокацією. Однозначно така поведінка є неприпустимою. Ми шукаємо шляхи продовжити і посилити санкції проти Кремля», – підкреслив представник Сенату США.

  Також Томас Гоффус привітав зміни до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО і назвав це добрим знаком для майбутнього України.

  «Досягнення стандартів Альянсу та виконання критеріїв членства є основними завданнями реформ у сфері безпеки й оборони. Наша мета – стати членом цієї організації. Повна імплементація Закону «Про національну безпеку» є свого роду дороговказом на цьому шляху. Ми виявили чітке бажання стати частиною Західного світу. Сподіваюсь, що позитивна динаміка поглиблення співпраці з Україною також буде перспективною і взаємовигідною для США та європейських інституцій», – підсумувала Віце-прем’єр-міністр.

  Найкращою зброєю України в протистоянні з РФ є успішні реформи, – директор з політичних питань Комітету з питань Збройних Сил Сенату США